şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
14 entry daha
 • anayasaya aykırı açıklama. anayasamızda insanların yürüyüş ve protesto hakkı vardır. bu arada apo denilen ilkel adamı günahım kadar sevmem ve hiç bir şeyini savunmadım ve savunmam. hatta türkiyenin ilerlemesinin önünde büyük bir sorun teşkil ettiğini gördük yıllar boyunca.

  fakat bu protesto eylemini yapmaya her vatandaşın hakkı vardır.
  örneğin newyork'un ortasında abd karşıtı slogan atan mısırlıları ve ıraklıları gördüm , trafigi de kapatmıslardı. polis sadece güvenlik amacıyla ekibe eşlik ediyordu provakasyon cıkmasın diye. new york'a gittiğinde bunlara dönüp bakmazsın, acaba ne diye müsaade ediyorlar, acaba burada bir içişleri bakanı yok mu diye düsünmezsin. ama bence bir düsün. adam niye müsaade ediyor ny city'de abd karşıtı mısırlı islamcıların ya da ıraklı abd karşıtlarının eylemlerine?

  hala göçebe kabile toplumu psikolojisinde olduğumuzu görüyorum entylerden.
  devletin resmi fikirlerine uygun olmayan konularda protesto eylemleri gerçekleştirilebilir. ama bunu sindirecek bir demokrasi kültürü devlette de ekşiye yazan vatandaşlarda da yok belli ki.

  azıcık zeki olun. onların protesto yürüyüşü yapması, ülkenin demokrasisine yarar, apoculara değil. onlara müdahale etmek de ülkenin demokrasisine zarar verir, apocuların elini güçlendirir. neyse ya, son 1 yıldır ekşide ve sosyal medyada gördüğüm fanatik kabileci bakış açısına çok alıştığım için bişey de demeyeceğim daha...
72 entry daha