şükela:  tümü | bugün soru sor
5 entry daha
 • yeton neziray'ın yazdığı, saydam yeniay'ın yönettiği, istanbul devlet tiyatrosu 2018-2019 sezonu oyunu..

  oyunda; peer gynt adında bir gencin, kendi ülkesindeki olumsuzluklar dolayısıyla avrupa ülkelerine sığınma talebi ve akabinde yaşadıkları anlatılmakta..

  gayet keyifli, eğlenceli göründüğü kadar alt metni oldukça hüzünlü ve dramatik.. bu tarz harmanlanmış metinleri ekstra sevdiğimden oyunu çok beğendiğimi öncelikle belirteyim.. interaktif bölümler ise dozunda ve hoştu..

  oyunun dekoru harika tasarlanmış.. sis efektleriyle de muhteşem bir uyumu olmuş.. yönetmenin aksesuarları dekor gibi kullanma fikrini de çok beğendim.. kostümleri de eksiksizdi..

  oyunda kullanılan müzikler de çok güzeldi, amma velakin müziklerin sesinin yüksekliği bazı replikleri duymakta engel teşkil ediyor.. ek olarak efekt sesleri de ses yüksekliği sebebiyle ani korkutabiliyor.. eski sinema salonu olması kaynaklı hoparlörler çok güçlü zannedersem.. ses ayarında düzenleme yapılırsa şahane olur..

  oyuncu performansları güzeldi.. sadece alman yaşlı kadını canlandıran oyuncunun vücut hareketleri biraz abartılı olduğu için rahatsız ediciydi.. peer gynt'i canlandıran erşan utku ölmez ve peer gynt'in annesini candırandıran fatma öney enfestiler.. özellikle fatma öney çok profesyonel ve güçlü bir oyunculuk sergiliyor.. muazzam oynuyor..

  velhasıl kelam; başta oyunun yönetmeni saydam yeniay olmak üzere, emeği geçen herkesin ellerine, emeklerine sağlık.. bol alkışlı, nice sezonları olsun..
6 entry daha