şükela:  tümü | bugün soru sor
4 entry daha
  • rezalet puanim 10/10.

    yeni doğum yapmış bir kadına bu yapıldıysa tez vakitte konuyla ilgili yasal merciler gereken işlemleri yapmalıdır. bağırsakların dışarıya alınması ne demek bilir misiniz ? siz beslendikçe dışkınız karnınıza takılan bir torbaya toplanır ve manuel olarak bir yakınınız ya da fiziksel durumunuz uygunsa siz bunu sürekli boşaltırsınız. allah kimsenin başına vermesin. çok zor bir süreç. hele ki yeni doğum yapmış bir annenin başına gelmesinin psikolojik yıkımını hayal bile edemeyiz.

    belki tıbben yaşanabilecek bir durumdur bu, orasını bilemem ama bu kadına karşı hastanenin aldığı tutum bile çıkıp özür dilemeleri için çok yeterli bi neden. aksi halde acıbadem hastanesini boykot edip hiçbir zaman tercih etmeme sürecini şahsım için başlatırım.

    yetkililer çıkıp açıklama yapmalı, suçu olanlar cezalandırılırılmalı, aksi halde bu başlık bu iş sonuçlanana kadar sol framede en üstte tutulmalıdır.

    edit: sayın doktor adayı arkadaşlar, sizlerden ricam eğer vicdanlı, merhametli, yardımsever ve idealist degilseniz şu mesleği seçmeyin. en yüksek puanı alıyorsunuz diye doktor olmak zorunda değilsiniz, gidin mühendis olun en azından kimsenin canını doğrudan yakmazsınız. doktorluk çok zor ve hassas bir meslektir. ıletisim ve empati yeteneğinden yoksun insanlar bu mesleği tercih ederse insanlık için güzel sonuçları olmuyor.
143 entry daha