şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
334 entry daha
  • 3-5 kuruşa ruhlarını dahi satacak kitleyi oluşturan insanların oluşturduğu kuyruktur. neymiş? "tüp kuyrukları, yağ kuyrukları varmış." zamanında. tüp kuyrukları ve yağ kuyrukları varken dünya ekonomik olarak çok iyi durumda değildi ve türkiye'ye karşı ciddi bir ambargo vardı. şimdi, gelelim meseleye. türkiye'de ekonomik kriz mi var? yoksa üçüncü dünya savaşı veya ambargo mu var? bizim mi haberimiz yok? cevap çok basit, ekonomik kriz var. bunu göremeyecek kadar kör bir kitle var.

    ilk gün izlenimlerime dayanarak demem o ki: o kuyruktaki insanlara göre ekonomik kriz yok, meyve ve sebze fiyatlarını marketlerin, halcilerin, pazarcıların ve komisyoncuların yükselttiğini düşünüyor, hükümetin bunlarla mücadele ettiğini düşünüyor. bu fiyatlara sebze alanlar, devlete, hükümete ve cumhurbaşkanına teşekkür ediyor.

    50-60 yıl önce birçok zorluğun olduğu dönemi eleştirenler, bu zorlukları siyasi emelleri için kullananlar, şimdi ise tersine bir durum ile bu yaşananları savunuyor.

    türkiye, birçok alanda olduğu gibi tarım ve hayvancılık alanında daha büyük bir krizle karşı karşıya. bu krizin baş sorumluları bunun hesabını vereceği yerde bu durumu eleştirenler suçlu olarak lanse ediliyor.
32 entry daha