şükela:  tümü | bugün soru sor
1032 entry daha
  • atmış olduğu story ile içinde kürt geçen her şeye düşman olanları kudurtmuş adam. amedspor taraftarı içinde pkk sempatizanı olabilir mi? evet olabilir. hdp'ye oy verenler içinde pkk sempatizanı olabilir mi? evet olabilir. peki biz bu kürtler içinde azınlık pkk sempatizanları yüzünden bütün kürt'lere her yerde nefret mi saçacağız? kürtler'le ilgili hiç bir şey paylaşamayacak mıyız? onların takımları bizim ligimize kayıtlı bir spor klübü değil mi? öyleyse kürt yöresel yemekleri de yemeyelim mk. onların şehirlerine gidip fotoğraf da paylaşmayalım. böyle mi düzelecek ülke? böyle mi normalleşecek?

    sonrasında kızgınlıkla yazdığı yorumdaki üslup yanlıştır ama anlayana anladığı dilden yazmak istemiştir. esasen ben de isterim bu ülkedeki kürt olsun türk olsun bütün faşistler hiç doğmamış olsaydı biz kalanlarla insan gibi yaşardık kim kimin türk kimin kürt olduğunu bile bilmezdi. ne pkk olurdu ne ırkçılar olurdu. ama bu faşistler iki tarafta da varlar işte, bu problemi çözmeden de ülke düzelmeyecek. ülkenin akp gibi partilerden yobaz zihniyetten kurtulması bile bu problemin çözümüne bağlı. çünkü ülkenin dengesi şaşmış durumda bu problem nedeniyle.

    edit : onların şehirleri derken onların çoğunlukla yaşadığı şehirler demek istediğimi çok iyi biliyorsun. elbette bütün şehirler türkiye cumhuriyeti'ne aittir.
60 entry daha