şükela:  tümü | bugün soru sor
 • akşener'e terör provokasyonu yapan işçinin dramı olayında gördüğümüz türk solcularının röntgenini çeken durum. türkiye'de solculuk cebi para görmüş, 'kim gelirse gelsin' bir şekilde yolunu bulan, yemiş yemiş doymamış, akp iki göz kırpsa, cebine üç beş ateşlese atatürkçülüğü de solculuğu da solda sıfır kalacak tipler tarafından etiketlendiği ve bu platformda da sayıca bunlardan çok olduğu için şaşırmıyoruz.

  ne yapmış bu işçi, şehit yakınıymış, ekonomiyi konuşma terörü konuş demiş. meral akşener'e tepki göstermiş. bir sene sonra da evine ekmek götüremeyecek duruma gelmiş. yani?

  haşa allah gününü göstermiş diyecekler sabah akşam allah'a küfretmeseler. lol.

  belki lenin gününü göstermiştir, ya da marks. belki atatürk. hiç olmadı ismet?

  normalde bir solcunun yapması gereken bu işçi kardeşimize sahip çıkmak, bak gördün mü kardeşim demek, tarafına çekmek, kazanmak. ama bizim ülkede sol kitlelere yayılmak ve seçim kazanmak yerine golf klübü mantığıyla 3-5 kişinin kendini tatmin ettiği sosyalleşme ve flörtleşme kampları olarak tasarlandığından elbette böyle bir şey olamıyor.

  ha türk solunun genel iq düşüklüğü de bunun sebeplerinden birisidir, zira bunların zekileri gider kapitalist olur, reklam şirketi açar, kafası basmayanları da gazlayıp gazlayıp istiklal'de yürütür.
5 entry daha