şükela:  tümü | bugün soru sor
 • başlık biraz ilginç oldu, açıklayalım.
  çok sevdiğimiz biricik hükümetimizin iş bilmediğinin göstergesidir bu.

  ülkede enflasyon sorunu baş gösterince kimsenin aklına gelmeyecek bir çözüm yolu ile 'marketler, üreticiler vs. herkesin fiyatlarda indirim yapmasını istediler.' cidden çok düşünmüşler midir acaba bu sorunu böyle çözmek için?

  ülkede kur sorunu baş gösterince sayın recep tayyip erdoğan'ın vatandaşa 'dolar, euro, altın bozun' demesi. her seferinde giydirdiği bankalara vatandaşın paralarını yatırmasını istemesi. cidden ülkede dolar yüksekse bu şekilde düşürülebilir. bravo.

  ülkede sebze, meyve fiyatlarının artışı baş gösterdi. bu sefer de mükemmel bir çözüme imza attılar. "tanzim satış". devletin pazarları, marketleri ucuzlatması gereken yerde zararına mal satarak sözde fiyatları düşürmeye çalışması. tanıdık geldi mi, hani o eleştirdiğiniz karne ile satış dönemleri.

  uzun lafın kısası; yıllarca okuyup seçilip başa gelen bakanlar, cumhurbaşkanı* ülkedeki sorunların çözümü için akla ilk gelen şeyleri yaptılar. sokaktan geçen kişi de bu çözüm yollarını üretirdi, ama bunlar sorunu çözmezdi. sadece soruyorum, sokaktan geçen bir insanın bile üreteceği bu yollara başvuran hükümete kim neden oy veriyor?