şükela:  tümü | bugün
116 entry daha
 • bir girişimci olarak (evet kolektif house, ama en azından b2b saas. hala mı klişe hakim bey?) uzun zamandır dinlediğim türkiye'nin en iyi podcast'i.

  - ingilizce podcast deneyin bence, bakarsınız oradan yürürsünüz :). biz yine dinleriz merak etmeyin.

  - arada türkçe'yi düzgün kullanmama muhabbetine hobi olarak yine dikkat edin tabi. ama okuduğumuz, dinlediğimiz, üzerinde çalıştığımız her şey ingilizce olunca yapacak pek de bir şey yok. aynı cümleleri çoğu zaman ben de kurduğum için nasıl rahatsanız öyle devam edin diyorum.

  - startup yarışmaları ne kadar yararlı? bootstrap mi yatırımcı kovalamak mı? önce takım mı, ürünün çözdüğü problemin önemi ve sıklığı ve de marketin büyüklüğü mü?

  gibi konulardan arada bahsediyorsunuz zaten ancak böyle cevapsız sorular daha fazla tartışılabilir. sizi dinleyen hevesli yeni girişimcilere daha fazla yol gösterilebilir.

  - ömer erkmen'i (ömer abi) konuk edin, zaten dinliyor sizi ;)

  - özellikle umut gökbayrak'ın anlattıkları arasında bence en önemlisi, farklı disiplinlerden ve eğitimlerden gelen insanların artık biraz aynı dili konuşmaları gerektiğiydi.

  harika bir yazılımcı olmasına, kendi problemini çözmek için piyasada belki de milyon dolarlar kazanan ürünlerden daha iyi ürünler yapmasına rağmen bunu ürünleştirmeyi hiç aklına getirmeyen arkadaşlarım var, hepimizin vardır. berkay abi ve opsgenie'nin thundra'yı atlassian anlaşmasından çıkarıp müthiş bir ürün olarak ayrıca geliştirmesi gibi şeylere daha çok ihtiyaç var.

  aynı şekilde ben de 29 yaşında, yıllardır dijital pazarlama ve growth ile uğraşmama rağmen "veri"nin önemini, adamların 2011'de ünlü "software is eating the world" makalesiyle öngördüğü data devriminin derinliğini yeni yeni idrak edebiliyorum. en azından api kullanarak verdiğimiz reklamları daha verimli bir şekilde yönetmek için biraz kod öğrenmeye heveslendim.

  verinin öneminin ise open source ürünlerin yaygınlaştıkça artacağı, arabanızdan çıkan verinin değerinin arabanızın değerini geçeceği çok yakın bir gelecekte bu "veri" konusunda da bol bol muhabbetinizi bekleriz efendim.

  harikasınız, günün birinde çok zengin olup podcast yapmaya üşenmemeniz dileğiyle.
25 entry daha