şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
9 entry daha
 • çok basit bir şekilde bu paylaşımı yapan zâtın kişiliğini tahlil edebilirsiniz.

  1- pkk'nin kuruluş amacı nedir? bağımsız bir kürdistan kurmak.
  2- bağımsız kürdistan'ı kurmak için ne yapıyor? türkiye cumhuriyeti devleti ile mücadele ediyor.
  3- bu mücadelesinin niteliği nedir? silahlı bir mücadele.
  4- pkk, bu mücadelesinde asker, polis, öğretmen, hemşire, doktor ve devlet memurluğu yapmayan sivil insanları öldürdü mü? öldürdü. bebek ve çocuk bile öldürdü. neden? çünkü türkiye cumhuriyeti devleti'ne kendince savaş açmış vaziyette.
  5- söz konusu paylaşımı yapan kişi kim? halkların demokratik partisi isimli siyasî bir partinin milletvekili.
  6- milletvekili kimdir? türkiye cumhuriyeti devleti'nin yasama organında bulunan 600 kişiden birisidir. niteliği nedir? kamu görevlisidir.
  7- kamu görevlisi maaş alır mı? alır. kimden alır? türkiye cumhuriyeti devleti'nden alır.
  8- türkiye cumhuriyeti devleti'nden maaş alıp, o devletin olanaklarından yararlanıp da türkiye cumhuriyeti devleti ile savaş hâlinde olan bir örgütü övmek nedir? nankörlük, ihanet, kahpeliktir.
  9- o hâlde söz konusu paylaşımı yapan zât hem nankördür hem haindir hem de kahpedir.
  10- hem nankör hem hain hem de kahpe olanlara ne diyoruz? "mezarına bir tas suyu / dökenin de avradını" deyip "keşke ölsen" şeklinde dualarla uğurluyoruz.

  edit: aşağıdaki pkk'li, muhtemelen toplum içinde kendini ancak ve ancak ideolojilerle var edebilen aptalın teki, "oslo'da görüşme yaptığı için" recep tayyip erdoğan'la bu kişiyi aynı kefeye koyup oradan alıp yürümüş. ekran resmi de almış. mesaj kutuma da türk olduğum için geri zekâlı, müslüman olduğum için de beyinsiz olduğumu içeren bir yazı bırakmış. ekran resminde güzel çıkmışım bu arada. :)
210 entry daha