aynı isimde "masum" başlığı da var
şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
907 entry daha
 • dizi hakkında hiçbir bilgiye sahip olmadan izledim. polisiye mi, dram mı bilmiyordum. o şekilde başlayınca beklentileri fazla yüksek tutmuyorsun. mesela polisiye olduğunu bilsem aksiyon beklerdim. fakat polisiye tarza göre oldukça durağan.
  --- spoiler ---

  o jenerik nasıl güzeldi öyle ya hu. bu şarkı selda bağcan’ın sesinde hayat buluyor bence. görsel açıdan doyurucuydu bana göre. sakarya’da çekilmiş, yanılmıyorsam. istanbul’dan sakarya’ya giderkenki o yola bayıldım.

  dizide aydınlatılamayan bazı olaylar olduğu için mantık hatası gibi görünmüş. mesela; süleyman, rüya’nın taner’le ilişkisine nasıl izin vermiş? haberi olduğu aşikar.

  taner emel’e neden gerçeği anlatıp olaydan sıyırmak yerine kadını öldürdü. burası çok saçmaydı. senaryoyu başka şekilde yazıp emel’i öldürmesi daha akla yatkın olurdu. bunun dışında her şey gayet olağandı. mantıksız gibi görünen şeyler de insanoğlunun mizacında olduğu için garipsemedim.

  gelelim tarık’a. filmdeki masum oydu. kalbimi acıttı sürekli, canın tarık. filmin sonunda zaten komutanını dinleyip masum olmayanları vuruyor.

  bana göre dizinin sonunda da olay açıklığa kavuşmuyor. sadece seyirci öğreniyor, polis yine bi-haber.

  her şey bir kenara; olay örgüsü, karakterler, oyunculuklar, görüntü ve jenerikler, araya serpiştirilen şarkılar enfesti. şahsiyet’ten sonra izlediğim en güzel dizi oldu.
  --- spoiler ---
416 entry daha