şükela:  tümü | bugün
  • galata yakınında bulunan butik bir giyim mağazası. genellikle pahalı olduğu söyleniyor, sözde tasarım ürünler var. "farklı olun" gibi de bir sloganı ancak simsiyah kumaşlardan imal edilen tişört vb. şeyleri kesip biçip 2 delik açınca maalesef farklı falan olunmuyor. kaldı ki fiyatı uygun olsa ayağa düştüğü takdirde bu bir farklılık değil, tekdüzelik olacaktır. yani tutundukları dal bu açıdan çürük gibi görünüyor.

    modellerde ve çalışan seçiminde marjinale gittiklerini görüyorum, tasarımcı adamı da tanımıyorum ancak bünyesinde bulunan müdür bilmem ne vasıflı 2 kadının da telefon konuşmalarında aciz, hödük, kaba ve amatör olduklarını görünce de çalışanlarının orada mutlu olabileceğini düşünmüyorum. ki parça başına 100 küsurlük fiyatlandırmaya giden, sözde butik, sözde farklı olduğunu iddia eden bir yerden de ne yazık ki maneviyat, insanlık ve nezaket bekleyemiyorum.

    bir işyerini eğer işlek veya elit bir yerde açacaksan, ticaretten önce görgü, edep adap, üslup sahibi olmayı bilmek gerekiyor.

    teşekkürler.

    not: deriden de bir şeyler ürettiklerini biliyorum ve muhtemelen değil büyük ihtimaldir ki gerçek deri kullanıyorlar, konu kilit.
4 entry daha