şükela:  tümü | bugün
179 entry daha
  • bariz tarzı olan bir yönetmen değil. filmleri beni james cameron çekti diye bağırmıyor. su ve su altında geçen filmler hariç. gerçekten bu tür filmlerin yönetmeninin ya da yapımcısının james cameron çıkma olasılığı yüksektir. yani tarzı yok ama türü var diyebiliriz.

    tuhaf bir adam. neredeyse bilindik tüm filmleri ya uzayda ya da dünyanın dibinde geçiyor. ortası yok. star wars'tan etkileniyor sinemaya atılıyor. tüm zamanların en çok gişe yapan filmi avatar'ı çekiyor. ama kendisine ilham veren star wars'tan 40 sene sonra korkuyor ve avatar'ın devam filmlerini çekmek için star wars serisinin bitmesini bekliyor. çünkü gişe hasılatında ilk 2 sıra james cameron'da. adam bunu görünce az çekeyim öz çekeyim gibi bir yol belirlemiş sanırım kendisine ki ağır toplarla gişe yarışına girmekten kaçınıyor.

    1989'da abyss'i çekiyor. su altında geçen bilim-kurgu,gizem,gerilim tadında sevdiğim bir film. bundan sonra mı dalmaya merak salıyor önce mi bilmiyorum ama bundan 5 sene sonra holywood'dan para toplayıp ciddi ciddi titanik'in enkazına dalıyor. önce dalışla ilgili medya oluşturuyor sonra 1997'de filmini çekiyor, tüm zamanların gişe rekorunu kırıyor. bunlar olurken köşeye avatar'ı koyuyor 12 sene sonra ilk 3 boyutlu film diye onu patlatıyor bir tüm zamanların gişe rekoru daha. sonra gidiyor 2011'de yine dalışla ilgili bir film olan sanctum'un yapımcılığını üstleniyor. o film eline yüzüne bulaşmış olmalı ki soluğu 2012'de mariana çukuru'da alıyor. dünyanın en derin noktasına dalıyor ve gariptir 10 yıllık planları arasında dalmakla alakalı bir film görünmüyor. belki de sadece mariana'ya hazırlanıyordu kim bilir.

    terminator'ü geri aldı bakalım nasıl bir şey çıkacak ortaya kasım ayında göreceğiz. umarım ridley scott'ın alien'i geri almasına benzemez. yeni avatar filmlerinden çok umutlu değilim. o filmin olayı ilk 3 boyutlu film olmasıydı, güzel pr idi. o da geçti gitti.
9 entry daha