şükela:  tümü | bugün
1 entry daha
  • bugün lig radyo'da emrah kayalıoğlu'nun programına konuk olmasıyla tanıdığım fortuna sittard başkanı. akreditasyon programını vakit bulduça takip ediyorum, fakat bugün uzun zamandır en çok keyif aldığım spor yayınını dinledim.
    aysal döneminde mali işlerde bulunan gün, sonrasında rotayı yurt dışına çeviriyor ve batma noktasındaki kulübü satın alıyor. sonrasında ise hikaye futbolda yöneticilik nedir, nasıl yapılır adlı bir vakaya dönüşmüş. programın başındaki 5-6 dakikalık girizgahı emrah kayalıoğlu gibi futbola çok geniş pencereden bakabilen birini ve yanında bizleri olumlu anlamda şaşırttı. ekonomi görüşü ve bilgisinin yanında vizyoner hamleleri de bu başarıda büyük rol oynamış. mobil uygulama ve wi-fi stadyum gibi ilerici uygulamaları önde tutması ve zamanlamadaki ısrarı kulübü farklı alanlarda lider yapmış. en az bütçe ve en düşük yaş ortalaması ile küme yükselmeleri de sadece ekonomik alanda değil, kadro mühendisliğindeki başarılarını da gösteriyor.
    ışıtan gün ilerisi için de gerçekçi hedefler koymuş. en büyük değil, en iyi yönetilen kulüp olma hedefi gelecekteki amaçları.
    daha buraya sığmayacak çok faydalı ve ufuk açıcı bilgiler verdi. ülke futboluna bakışı da beklenenin aksine olumlu. yönetsel başarıyı tatmış birinin gözünden hala çıkış yolu ve çözümler olduğunu duymak ayrı umut verdi.
    umarım hollanda macerasında daha nice başarılar elde eder ve ülkemiz futbol yönetiminde kendisi gibi rasyonel kadrolarla bu sefer bir ülkeyi batma noktasından başarıya taşır.
11 entry daha