şükela:  tümü | bugün
2 entry daha
  • paulo coelho’nun, en sevdiğim ilk üç kitabından birisinin adıdır.

    sözü geçen yazarın bu kitabını okumamış olanlar için arka kapak yazısını bırakalım. en az simyacı kadar etkileyici olduğunu da sözlerimize ekleyelim.

    on bir dakika, dünyanın en eski mesleği üzerine kurulu bir aşk masalı. paulo coelho’nun kahramanı güzeller güzeli maria, pek çok genç kız gibi iyi bir eş, sakin bir yuva değil, serüvenler, aşklar, zenginlikler hayal etmektedir. bu hayallerin peşine takılıp ülkesinden çok uzaklara, isviçre’ye sürüklenir. dilini bilmediği yabancı bir dünyada, hayallerini gerçekleştirmek uğruna garip serüvenlere karışan genç kadının cesareti yanında ilkeleri de sınanır.
    maria, birçok kadının ömür boyu adım atamadığı bir eşikten geçmektedir: kendini, bedenini, ruhunu ve cinselliği tanıma. aşk be cinsel özgürlük, zenginlik ve yoksulluk, utanç ve cesaret, çıkar ve özveri, söz simyacıpaulo coelho’nun maria için katı gerçeklerle dokuduğu düşler dünyasının çelişkileri.

    maria’nın serüveni nasıl biterse bitsin, her şeye rağmen “dünya yalnızca on bir dakika süren bir şeyin çevresinde dönüyor.”
2 entry daha