şükela:  tümü | bugün
 • artık belirli bir yaşa gelmiş, evin yastıklarından ve havlusundan sıkılmış testesteron sahibi canis familiaris canlısının hormonel ve de zihinsel dengesini sağlaması amacıyla çapkınlığa çıkarılması durumu. kendine has etiği ve ahlaki kısıtlamaları olan bir eylemdir bu. öncelikle akıldan çıkarılmaması gereken şey çiftleşmesi gerekenin siz değil köpek olduğudur. bu sebepten tatlı fifilerini gezdiren bayanlara olgun ve sorumluluk sahibi bir köpek efendisi olduğunuzu göstermelisiniz. sizin yapacağınız her hangi bir yavşaklık tasmasının ucunda duran bobi'yi biyolojik amacının gerçekleşmesinden mahrum bırakabilir. kaldı ki; siz henüz dişi köpek sahibi ile konuşurken, gerekli yavşaklık prosedürüne bobi başlamış olacaktır.
  köpeğinize hatun kaldırmak istiyorsanız interneti son çare olarak kullanmanız önerilir. zira internetteki fan club veya pet komünlerinde rastlayacağınız dişi köpek sahiplerinin çoğu, köpek sahibesi avına çıkmış hüseyinlerdir. artık onların bu uçuk zihniyeti de bambaşka bir makale altında incelenmelidir.
  uzun kulaklı dostunuzun yıllık tatmin dönemini atlatması için en uygun yerler, it sahiplerinin bolca takıldığı park, bahçe, sahil gibi meskenlerdir. tabii öyle her köpekli park olmaz. tıpkı sizin gibi köpeğinizin de zührevi hastalık kapma riski vardır bu yüzden mütevazi semtlerdeki köpeklere hastalıklı rumen fahişesi önyargısıyla yaklaşın. seçici olun ve kokoş muhitlerin palmiye kokulu parklarına götürün bobiyi.
  örneğin caddebostan sahiline gittiniz ve 50 yaşındaki filli boya kutusu içine düşmüş gibi duran bir teyzemizin önünde ponpon kuyruğunu sallayan alımlı bir cocker farkettiniz. öncelikle köpeğinizin de dişiyi farketmesini sağlayın ki; sizi çekiştirerek oraya götürsün. sizin kasten bir pezevenklik yaptığınız farkedilirse samimiyetinizden (hangi samimiyetse artık) şüphe edilebilir ki; bu nedenden ötürü bu ilahi olaya raslantısal bir görünüm vermelisiniz. herneyse... bobi edevatını hazır konuma getirip dişinin türlü yerlerini koklama çabası içine girdiğinde hemen "aa oğlum yapma şşt çşşt pşşt" felan diyerek azarlayın onu, anlayacaktır kumpasınızı ve sizi umursamayacaktır. bobiye önceden türlü fırça, şampuan, köpek losyonu ile kazandırılan geçici yakışıklığı sayesinde kokoş teyze de duruma içerlemeyip koklaşma seansına ses çıkarmayacaktır. işte bu noktada dişi sahibesiyle diyaloğa girme vaktidir. dediğim gibi yavşaklığın alemi yoktur. direk dişi hakkında bilgi toplama amaçlı sorular en doğrusudur.
  teyzeye dişinin adını sorun önce... kuukii (cookie) diye cevaplandırdığını varsayalım. cookie çok klişe ve boktan bir dişi cocker ismi olsa da siz o ite kompliman yapın. çok iyi bakılmış gibi göründüğünü ve isminin de çok yakıştığını söyleyin. köpeğini kurabiyeye benzetmeniz hoşuna gidecektir salak teyzemizin. sonra dişinin yaşını öğrenin. burada amaç sadece diyalog kurmaktır dişinin yaşının bir önemi yoktur. çok genç ya da yaşlı da olsa bırakın bobi karar versin bu noktada. hanım teyze eğer uygun ve legal(?!) bir yaş belirttiyse daha önce anne olup olmadığını ve anneliğin çok yakışacağını belirtin. (böylece bobinin çoktan belirtmiş olduğu niyetinizi kokoşun da anlamasını sağlamış olacaksınız.) artık bobinin kaderini tava gelmiş teyzemizin kararı belirleyecektir.
  genelde o işin oracıkta gerçekleşmesini istemez dikkatli köpek sahipleri. öncelikle bobi hakkında ileri geri sorular sorarlar ki; ne olursa olsun bu sorulara sallayarak yanıt vermek mübahtır. bobinin yaşını çok fazla abartmadan gençleştirebilirsiniz ama sakın 1,5tan aşağı söylemeyin. bu yaş erkek köpeklerin ilk cinsel deneyimlerini yaşayabilecekleri ve bu konuda en çok verim sağlayabilecekleri yaştır. eğer verdiğiniz bilgiler kokoş teyzeyi memnun ettiyse size telefonunu verecektir. etmediyse sizden kibarca telefonunuzu isteyip siz uzaklaşınca numaranızı silecektir. ama verdiğiniz cevaba bayıldıysa köpeğin tasmasını gevşetip arkasını dönecektir ki; burada bobinin acil operasyon planını devreye sokarak sizin de tasmayı gevşetmeniz gerekir. köpeğinizin nihai tatmine oracıkta ermesi süper bir olaydır ve o yavrucaklar orada sıcacık münasebetlerini gerçekleştirirken sırtını dönmüş teyzeyle yavruların pazarlığını rahatça yapabilirsiniz.
  bu işin etiğine göre sizin hakkınız bir adet erkek yavrudur ama gözünüzün önünde evdeki cinsel tacize uğramış perişan yastıkların görüntüsü geleceği için hiç çekinmeden dişi bir yavru talep edebilirsiniz. genelde bu soru "hele bir doğsunlar da" şeklinde cevaplanır. doğuma kadar yapacağınız ayrıntılı kontroller ve kuukii'nin keyfiyle ilgili sahte merakınız dişi sahiplerini tava getirecektir.
  tüm bunların ardından unutmamanız gereken şudur ki; sağlıklı bir canis familiaris erkeği cinsel olgunluğa ermesiyle birlikte sınırsız dişiye fertilize edebilir ve hiçbir dişi sahibi de siz belirtmedikçe size yavru vermek istemez. bu yüzden keyfinize bakın ve bobi için her daim yeni avlar peşinde koşun. bir gün alımlı dişi bir cocker ağzında küçük bir yavruyla kapınıza dikilip "al piçini pis herif" diye bobiye ayar verirse de boşverin aralarında güzel bir baba-oğul ilişkisi olacaktır.
2 entry daha