şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
13170 entry daha
  • bir kısım dosthane yorumlar aşağıdaki gibidir:

    1) kazansa da kaybeden olacaktı çünkü kasa boştu: görüyoruz ki doğru bir yorum ancak iktidar ne varsa yağmalayıp taşıma su ile değirmenini döndürmeye devam ediyor. kazanması türkiye ekonomisi açısından iyi olurdu ama yaşanan buhranı nasıl çözerdi bilinmez çünkü zaman, yabancı yatırımcı vesaire gerektiren bir süreç bu. bu süreçte erken seçime de gitmek zorunda kalabilirdi.
    2) seçim akşamı güvenimi kaybetti: legal veya illegal bu ülkede seçim sonuçları değişmez. "adam kazandı." yorumu haklıdır. aksine bir harekette bulunsaydı haklı olsa bile yargıyı tamamen ele geçirmiş iktidara karşı zaten kazanamayacak, erdoğan tarafından "halkı beğenmiyor yağ" yorumlarına mağruz kalacak idi. hile hurdaya rağmen seçim kazanacaksanız bu ülkede artık iktidarın karşısında %5 ileride olmanız gerekiyor ki kafa kafaya olasınız.
    3) seçim sonrası chp gb pozisyonuna oynaması: mantıksız bir hamleydi. cumhurbaşkanı adayı olduysan cumhurbaşkanı olana dek aday olmaya devam etmelisin. kendisi zamansızlıktan şikayet ediyordu ancak çok uzun bir zamanı boş geçti chp başkanlığı goygoyu ile. bana göre en net hatası budur.
    4) ibb başkanı olmak istese olurdu: olamazdı. ekrem daha iyi iş götürüyor onu geçtim söylemleri istanbul'da halkı erdoğan'ın istediği gibi vatan millet davasına çevirip oy kaybına sebep olacaktı.
389 entry daha