şükela:  tümü | bugün
122 entry daha
 • kadınlar biyolojileri gereği, kadın-erkek eşitliği arttıkça sanat sepet işlerine sarıyor, geleneksel kadın rolüne bürünüyorlar izlenimi vererek çarpıtma yapan psikoloji profesörü.

  (bkz: cinsiyet eşitliği paradoksu/@badqueen)
  (bkz: nordik paradoksu/@badqueen)

  sosyal bilimler dediğimiz ekonomi, sosyoloji, psikoloji ve siyaset biliminde bir akademisyen alanıyla ilgili bir tespit ortaya konduğunda eleştirel bakılması gerekir. çünkü sosyal bilimler, fen bilimlerinin aksine, tespitleri örnekleme dayanır. data snooping tehlikesi vardır. araştırmanın tekrar edilmesi zordur. başka bir örneklemle tekrar edilecekte, sonuçlarına ilişkin makale basılacakta... minimum 3 sene.

  ancak bu adamın çarpıtmalarına referans ettiği bu iki çalışma ve vardıkları sonucun tutarsızlığı, çalışmalardaki eksiklikler kabak gibi ortada. bir profesörün apaçık çalışmalardaki tutarsızlık ve eksiklik olan şeyleri görmemesi mümkün mü? hayır.

  akademisyene değil de sana mı inanlım diye sorguluyorsanız akademisyenin bir siyasi duruşu olabileceğini son 10 senede görmeniz gerekirdi. bu ülkede alanı hukuk olmamasına rağmen akademisyenler, sanki binlerce sayfa iddianameyi incelemişler gibi soruşturma derinleştirilsin diye imza verdiler.

  neyse efendim, bu adam bu çarpıtmaları niye yapıyor adına bir komplo teorisi için (bkz: amerika birleşik devletleri/#87780119)
16 entry daha