şükela:  tümü | bugün
88 entry daha
 • bakın size sadece kuran ayeti atıyorum, ister bu ayetlere uyun, ister süleymancıları, menzili savunun, kendiniz bilirsiniz, ama böyle yaparsanız bu ayetlere muhalefet ettiğinizi bilin:

  dinlerini parça parça edip fırkalara, hiziplere bölünenler var ya, senin onlarla hiçbir ilişiğin yoktur. onların işi allah'a kalmıştır. allah onlara, yapıp ettiklerini haber verecektir.

  enam 159

  30. o halde sen yüzünü, bir hanîf olarak dine, allah'ın insanları üzerinde yarattığı fıtrata çevir. allah'ın yaratışında değiştirme olamaz. doğru ve eskimez din işte budur. fakat insanların çokları bilmiyorlar.

  31. o'a yönelmiş kişiler olarak o'ndan sakının! namazı kılın ve sakın şirke sapanlardan olmayın;

  32. onlardan ki, dinlerini parçalayıp hizipler/fırkalar haline geldiler. her hizip kendi elindekiyle sevinip övünür.

  rum suresi 30-32

  sizin için, dinden, nûh'a önerdiğini, sana vahyettiğini, ibrahim'e, mûsa'ya ve isa'ya önerdiğimizi şöyle diyerek kanunlaştırdı: "dini dosdoğru tutun; onda bölünüp fırkalara ayrılmayın!" onları çağırdığın bu tutum, şirke bulaşanlara çok ağır gelmiştir. allah, dilediğini kendisi için seçer ve hakka yönelenleri kendisine iletir.

  şura 13

  kendilerine açık-seçik kanıtlar geldikten sonra, çekişmeye girip fırkalar halinde parçalananlar gibi olmayın.böyle olanlar için çok büyük bir azap vardır.

  ali imran 105

  hep birlikte allah’ın ipine yapışın, fırkalara bölünüp parçalanmayın...

  ali imran 103
1 entry daha