şükela:  tümü | bugün
25 entry daha
  • youtube'da tesadüfen akşener'in akhisar mitingi çıktı karşıma. bir dinleyeyim dedim ve dikkatimi bir söylemi çekti.

    yanındaki belediye başkan adayı elemandan kimliğini istedi, adamın kimliğini elinde sallayarak: bu ülkenin tapusu budur, sen bu ülkeniin sahibisin ve aha tapun da bu dedi vatandaşa. sonra da adaya döndü ve dedi ki: "torpil yapmayacaksın. işe alacağın kişinin sadece bir tane dayısı-paşası-torpili olacak. aha da bu kimlik. anladın mı beni güzel kardeşim, bu kimlik denilen tapudan başka ağa-dayı-paşa-torpil tanımayacaksın".

    sözlerini torpil ve yolsuzluk için söyledi, benim de çok hoşuma gitti ama ben tapu kısmına ekstra bayıldım. kardeşim bu ülkenin vatandaşlarının elinde kapı gibi tapu var. neden kendi yurdunu, toprağını tapusuzlara teslim etsin? suriye'de iç savaş bitmedi mi? o adamların elinde hâlihazırda tapu yok mu? gitsinler kendi vatanlarına sahip çıksınlar. kendi vatanına ihanet eden adamdan benim vatanıma ne hayır gelecek? can güvenliği problemi vardı bitti işte, dön evine yaşa. idlib meselesi çözülene kadar idlibliler kalacaksa yine kalsın gerisi gitsin işte.

    kısaca çok haklı bir slogan seçilmiş. anlamı da fatih'i kendi ülkesine ihanet edenlerden kurtarıp bu ülkenin tapusunu elinde tutanlara teslim edeceğiz demektir. bu ülkenin tapusu neydi; tc kimliği. her ne kadar akp onu bile cüzi paralara satıp ayağa düşürmüş olsa da o tapu kıymetlidir, değerini bilmek gerek.
5 entry daha