şükela:  tümü | bugün
 • babam m.ö. , 3 mart 2019 saat 16:00 sularında el ve ayaklarının tutmaması sebebiyle; amcam n.ö. refakatinde sivrihisar/eskişehir devlet hastanesi acil polikliniğine başvurmuştur.

  acilde nöbet tutan hekim semptomların çok tehlikeli olduğununun önemini gözardı ederek hastaya sadece serum takmakla yetinmiştir. amcam n.ö.den aldığım bilgilere göre zamanla kötüleşen babamın bilinci kapanmaya başlamış ve solunum yetisini kaybetmiştir.

  bu durumdan sonra olayın vehametini anlayan acil hekimi solunum desteği sağlasa da gerçeğin pıhtı atması olduğu eskişehir şehir hastanesi tarafından tespit edilmiştir. eskişehir şehir hastanesi acil polikliniğine babam ambulansla geldiğinde saatler 20:00 dır.

  pıhtı atması sonucu erken müdahale hastayı hayata döndürebilecekken, sivrhisar devlet hastanesindeki acil hekiminin olayı sıradan görerek sadece serum tedavisi uygulaması babam m.ö.’nün ölümüyle sonuçlanmıştır.

  üstelik pıhtı atması sonucu olarak babamın el ve ayaklarındaki koordinasyon bozukluğunu acil hekimi “uyuşturucu madde” kullanmış olarak değerlendirmiş ve sevk ederken dosyasına eklemiştir. eskişehir şehir hastanesinde yapılan kan tahlillerinde uyuşturucu maddeye rastlanmamıştır. dosyaya bu durumun eklenmesi adli vaka olarak kayıtlara geçmiş olması nedeniyle babamın ölümü sonrası savcı otopsi yapmak üzere osmangazi üniversitesi tıp fakültesi morguna gelmiştir.

  durumu kendisine özetlemem sonucu ölüm nedeni pıhtı atması sonucu olarak kayıt altına alınmıştır. bir ihmal babamı bizden almış ve 56 yaşında aramızdan ayırmıştır.

  nereden başlasam, kimi nereye şikayet etsem bilmiyorum ama bildiğim tek bir gerçek var o da artık babam bizimle değil...

  edit: lütfen iki kelime olsa da entry girin, sesimi duyurmak istiyorum.

  edit2: bir moderatör arkadaş başlığın sonuna “rezaleti” ifadesini ekleyip başlığı taşısa ne iyi olurdu.

  edit3: bahsi geçen devlet hastanesi acil servisi küçük bir ilçede bulunmakta olup, “sen günde kaç hasta geliyor acile biliyor musun?” şeklinde soru yöneltenlerin tahmin ettiği gibi bir yoğunluk yaşayan servis değildir.

  edit4: hastaneden biri olarak değerlendirdiğim bir çaylak bana şu şekilde mesaj yollamış: “sana dava açılacak, doktorlara nefret suçu terör suçudur, ip numarandan seni bulacaklar”

  edit5: bütün müdahaleler muntazam bir şekilde yapılsaydı bile babamı kaybedebilirdik bunun farkındayım. ancak uyuşturucu madde kullanabileceği değerlendirilip, olayı savcıya taşımak bile hak aramak için yeterli bir sebep değil midir?

  edit6: (bkz: yakınım öldü biraz para kopartayım mantığı) işte buraya entry bırakan, empati nedir bilmeyen hekimlere emanet canlarımız.

  edit7: mesaj yoluyla onlarca hekimden linç yedim. kimse olayla alakalı fikir yürütmeden herkes doktora karşı kin ve düşmanlığa sevk gözüyle olayı ele almakta. maksadım hiçbir zümreyi kötülemek ya da onlara karşı kin gütmek değil. tek derdim elinde hiç veri yokken, beyinde sorun olabileceğini değerlendirmeden ya da düşünmeden önce , uyuşturucu ihtimalini göz önünde bulunduran hekimin savunmasının ne olduğudur. lütfen tahrik eden ve hakaret içeren mesajlar atmadan önce bunu anlayın.
669 entry daha