şükela:  tümü | bugün sorunsallar (2)
13077 entry daha
 • akp'nin ayağını usulca kaydıran, değişik kesimlerden yalnızlaştıran ve en az 10 il belediyesini ittifaksız şekilde akp ile yarışıp elinden kaparak açıkça mala çöküp akp'yi kemiren liderdir. iyi parti ve mansur'a oy vermiş eski mhp seçmeni olarak yazıyorum bunu. ayrıca cumhur ittifakı sistemiyle akp'yi yine delik testiyle suya götürmüş, uyanık tabanı sayesinde batıdaki bir çok büyükşehiri kaptırmasına sebep olarak akp'nin altını da fena oymuştur. ayrıca binali beyin gereksiz ve anlamsız kazanadık açıklamasına karşın, ''istanbul belli değil, 1 oy bile öne geçilse yeter, millet iradesi tecelli etmiş sonuç artık kabullenilmeli'' diyerek hop orda durun mesajını altan alta vermiştir.

  ayrıca mhp'nin kritik bazı iç ve dış kritik politikaları iktidara kabul ettirilmiş, kadrolar serpilmiş, etki had safhaya çıkmıştır. erdoğan ne zaman yetti artık be der bilinmez ama bence cumhur ittifakı için çanlar çalmaktadır. ayrıca hangi ittifaka girse orasının gün yüzü görmeyip paso kaybetmesiyle ünlenin bahçeli bu ittifakta kaldıkça akp erimesi de bitmeyecektir. keza mhp tetiklemesiyle liberal gitti, kürt taban çok azaldı, milli görüş gitti, davudu gülü gitti ortada mhp'lişen akp kaldı. bu durum da hep mhp'ye artı akp'ye de ciddi eksi yazmakta. uygun gördüğü bir zaman muhtemelen yeni partiler veya dengeler olgunlaşınca yeni bir seçime götürtüp pata küte akp'yi sandığa gömdürüp çökertecek ve kendisi de yine aradan sıyrılacaktır.

  şurası da var ki sen soldan devam et misali kurulan veya kurdurulan! iyi parti ile birlikte bim ile a-101 misali bölünerek çoğalan ülkücü gelenek sadece muhafazakar kesimi değil seküler kesimi de tamamen ele avuca aldı, ciddi bir güç oluştu, chp merkeze çektirildi ve bir çok büyükşehir alındı. misal bu sayede mansur gibi türkçü-ülkücü biri başkent belediye başkanı oldu.

  gelelim seçime, dünkü seçim itibariyle;

  - ortak aday mhp'liyse mhp almış.
  - akp ile mhp ayrı girdiyse ya başabaş ya mhp almış.
  - ortak aday akp'liyse batı ve büyükşehirlerde mhp tabanı ya çekimser vermemiş ya karşıya atmış yani akp hava almış, aradan da millet ittifakı çıkmış.

  bire bir böyle olacağını yazmıştım.

  (bkz: #88304033)
  (bkz: #88098817)
  (bkz: #88033881)
4128 entry daha