şükela:  tümü | bugün
803 entry daha
  • sadece tespit;

    türkiye’de 3 büyük kulüp vakıf statüsünde olduğu için yapılan bağışların uefa ve fifa nezdinde fairplay anlaşmasına aykırı bir durumu yok ve ayrıca bu bağışlar kulüp için temlik altına alınamayacak gelirler listesinde bulunuyor. o yüzden aslında amaç taraftarın 20 tl’sini almak değil de daha büyük meblaların kulübe girişini yasal yollardan sağlamaktır bence. mesela x isimli bir zengin loca alsa bu gelir temlik altında olduğundan kulübe bir fayda sağlamazken aynı kişinin bu kampanyaya 100bin dolar ile yardım yapması doğrudan kulübe yapılan bir yardım niteliği taşımaktadır. ayrıca fenerbahçe’nin yıl sonunda uefa’nın karşısında elini güçlendirmek adına yapılan bir organizasyondur.

    yalnız her ne kadar bu tip organizasyonlar yapılsa da artık 3 büyük kulüp için deniz bitmiş, yolun sonu gelmiştir. bundan sonra her sene daha çok küçülen, küçüldükçe daha az kazanan bir yapı ile yarışacaklar. türkiye’de başarılı olabilirler belki ama artık avrupa’da çıta çok farklı yerlerde.

    sonuca gelirsek yıldırım demirören, fikret orman, dursun özbek, ünal aysal ve aziz yıldırım’ın beceriksizliğini şimdi sen, ben, ahmet, mehmet ödeyecek. yazık...

    edit: vakıf değil dernek olacak kusura bakmayın.
264 entry daha