şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
572 entry daha
 • ya arkadaş siz nereleri takip ediyorsunuz, nasıl bir analitik zekanız var anlamak güç cidden.

  biri yukarda işkembeden yazmış 2 gündür chp’den ses çıkmıyor diye üstüne hemen bir aktroll yapıştırmış.

  kimin nasıl sesi çıkmıyor arkadaş. açın twitter’ı avukatlar, milletvekilleri an be an geçersiz oylarla ilgili veri paylaşıyor. günlerce ümraniye’de oyların takipçisi olan mahmut tanal birkaç saat önce pendik’den paylaştı daha az evvel ali şeker avcılar’dan paylaştı. emine gülizar emecan günlerdir zeytinburnu’ndan paylaşıyor. bu insanlar istanbul’un her yerinden an be an veri paylaşıyor, her ilçede şu an oylar korunuyor. bu insanlar sayesinde oylarımız korunuyor günlerdir.

  ilk gece 23500 çıkan fark sonra maddi hataların düzeltilmesi ile 20000 düzeylerine indi. şu an ki erime geçersiz oylarla olmaktadır. geçersiz oylar ile kayda değer bir düşüş olmamaktadır. sayımı tamamen biten 17 ilçeden akp lehine 1700-1800 civarı bir oy çıkmıştır. akp her ilçeden ortalama 100-150 civarı bir oyu hanesine yazmaktadır. en kötü 15-16 bin bandında bu iş bitecektir.

  geçersiz oyların sayımı tamamen hukuksuzdur. chp bu konuda defalarca itiraz etse de ya il seçimden ya ysk dan dönmüştür. chp’nin madem geçersiz oylar sayılıyor o zaman bursa ve balıkesir’de de sayılsın itirazı ise red edilmiştir. hukuk her zaman ki gibi tek taraflı işlemektedir. geçersiz oy sayımı tamamen top çevirme ve sinekten yağ çıkarmaktır.

  son olarak burada aktrollerin gazına gelerek yersiz yere umutsuzluğa kapılıp yanlış yorumlar yapmayın, chp bu seçim özelinde konuşursak çok iyi çalışmaktadır ve hiçbir olumsuz eleştiriyi hak etmemektedir.
280 entry daha