şükela:  tümü | bugün sorunsallar (2)
1 entry daha
  • başlığı açan arkadaş masum bir soru sormuş... “halk ucuz soğan/patates için sırada birbirini ezerken çırağan sarayı'nda kuran eşliğinde bu düğünü yapmak yakışıyor mu?”

    gayet yakışıyor tabii, adamların çokta sikindeydi halk yani. onlar reislerinin söylediğini yapıyor ve halkı uyutuyorlar. gerisi umurlarında değil, birbirlerini kesse halk kendilerine bir bok olmayacağını biliyor. en kötü yurtdışına kaçarlar ve halk sayesinde aldıkları mülklerinde otururlar. bırak halkı falan adamların ülke sikinde değil. koskoca çırağan sarayına “kış bahçesi” yaptı adamlar lan ahahahah. vatanını milletini seven adamlar olsalardı böyle bir iş yaparlarmıydı? devir onların devri olduğundan kış bahçesi de yaparlar ilkbahar köşesi de... böyle uzar gider bu liste.

    reislerinin kurduğu bu kapitalizm aşığı sistemde onlarda kapitalizmin dibini sıyırıyorlar işte. soğan kuyruğunda duran halk için “akılları olsaydı bu duruma düşmezlerdi” diyorlardır, reislerine söylemeden tabii ve haklılar bu konuda. allah akıl vermiş kafanı çalıştır diye, haftaya gelecek olan marulu bekle diye değil.
233 entry daha