şükela:  tümü | bugün
3 entry daha
 • köpek rüzgar yemediği vakit kolay kolay üşümez, ilgili yalılıtım yapıldıktan sonra yattığı yeri fırın gibi yapmaktan kaçınmaya dikkat ederek bizzat uyguladıklarımı söyleyeyim.

  elektrik var ise ısıtıcı lambalar (genelde kuşçular falan kullanır) elektriği az tüketir, aydınlatmaz. aşırı ısıtmaz. evden kablo çekmesi de kolay. elektrik var ise çözüm çok tabiki.

  elektrik yok ise ısıtıcı pedler var, powerbank ile çalıştırabilirsiniz. çok ısıtmıyor bir kaç tane alıp battaniyenin altına koydum, köpek üzerine yattığı vakit gayet yeterli oluyor. geceyi idare eder. -15 derecede hasta bir sokak köpeğine böyle yapmıştım. 2 tane 16 binlik xiaomi powerbankı kulübenin içine zulalamıştım. powerbanklarda ısınıyordu.

  termoforlar baya bir etkili, sağa sola battaniyenin içine koyabilirsiniz, ancak baya bir sıcak oluyor, direk yattığı yerin altına değilde kenarlara koyabilirsiniz. soğuk geceleri idare ediyor. 2 saat sonra -20 derecede halen ılıktı. yine termofor mantığı, sıcak suları 5 lt lik su şişelerine koyup etrafını battaniye ile sarıp kulubenin içine bırakabilirsiniz.

  kulübenin içine yün saman keçe ne varsa dayıyorum, kulübenin altı yerden 10 cm yüksek olmalı ve yer ile kulube arası da yalıtılmalı. hiç bir yerden rüzgar girmemeli. dışardan ışık süzmesi gelen yere direk slikonu dayayın. kapıdan illaki soğuk hava girecek ancak kapının yönü iyi ayarlanmalı ve kapıya battaniye falan asılmalı.

  kulube ısıtma meselesi norveç de falan daha bir geçerli. turkiye'nin bir çok yerinde çok da gerek yok.
2 entry daha

hesabın var mı? giriş yap