şükela:  tümü | bugün
29 entry daha
  • mevcut başkan poreşenko seçim kampanyasını tamamen nefret söylemleri üzerine kurdu. halka hiçbir kanıt göstermeden zelensky'i putin'in adamı olarak gösterdi. hatta seçim afişlerinde kendisinin karşısına zelensky değil putin'in fotoğrafını koydu. "ukrayna halkı ya bana oy verecek ya da fet..." pardon "putincilere oy verecek" dedi. ekonomi dağılmış, vatandaş aç, yolsuzluklar almış başını falan hiç bu konulara girmedi. ukrayna'da bizim gibi "bekaaaa, bekaaa" deyince gaza gelen sığır sürüsü oranı bize göre daha düşük olduğu için rusya'dan ezici oranda nefret eden ukrayna halkı bundan bıktığını gösterdi ve rusya'ya karşı durmak dışında bir vaadi olmayan poreşenko'ya ezici oranda sktir çekmiş oldu bu seçimde.

    ha zielinsky de öyle mütevazi bir aday değildi bu arada. ülkenin en zengini hatta kimilerine göre üst aklı, gizli yöneticisi ıhor kolomoyskyy'nin çalışanıydı ve güçlü kampanyasını yüksek oranda o finanse etti. hani malum şahsiyeti sıfırdan parti kurup seçime girerken, zamanın hocaefendisi, şimdinin teröristi malum şahsiyetin finanse etmesi gibi. oy veren kesimin büyük bir kısmı da kendisine şüpheyle bakıyor. ama işte dediğim gibi poreşenko o kadar bıktırdı ki bundan kötü olamayız diye düşünüyorlar.

    daha mı iyi olacak yoksa poreşenko'yu bile mumla arayacakları hale mi gelecekler, bunu ukraynalılar bile kestiremiyorken ekşisözlük dış politika uzmanlarının yorumlarını okumak da ayrı bir keyif bu arada.*
39 entry daha