şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
24 entry daha
 • kolej sahibi milli eğitim bakanımız bu durumu nasıl karşılar acaba...

  öğretmenler özel okullarda ortalama 2250-2500 tl maaşla, neredeyse haftada 40 saat derse giriyorlar. hasta olsa hastaneye gidecek izni alamaz. izin alsa yerine derse girecek öğretmen bulamaz. çünkü ister branş olsun ister sınıf öğretmeni, neredeyse tüm yük sırtındadır.

  bu öğretmenlerin çok bakımlı olması, şık giyinmesi bekleniyor.

  çoğu okulda öğrencilerle yüzgöz olmamaları için öğrenci servislerini kullanmamaları söyleniyor.

  ciddi ciddi meslek aşkıyla şımarık bebelere bir şeyler öğretmeye çalışan yığınla atanamamış öğretmen bu okullarda sürünüyor!
  veya sırf şehir merkezinde yaşamak adına bu çileye katlanıyor.

  herhangi bir yerde kasiyerlik yapsa zaten aynı parayı kazanır. ancak mesleğini icra edebilmek adına özel okullarda çalışıyorlar.

  sendikalara üye olamıyorlar. haklarını arayamıyorlar. grev yapamıyorlar. çünkü en ufak bir tepki gösterdiklerinde karşılarına çıkan ceberut patron;
  "senin gibi onbinlerce öğretmen okulumuza cv bıraktı" diyor.

  milli eğitim bakanı elbette ki bu sömürü düzeninin tipik bir temsilcisidir!
  eğitim neferi değil eğitim sektörü patronudur.

  her gün öğretmenlere küfredilen, 2 ay tatil yapıyorlar diye hedef gösterilen bir ortamda yaptığınız dezenformasyon ciddi anlamda yıkıcıdır.

  öğretmenler yeni nesil sizin eseriniz olacaktır diyen lideri unutmayın. öğretmenler yaşayamazsa, doğru düzgün bir gelecek de beklemeyin. mevzu önemlidir.

  özel okullar öğretmenleri süründürmektedir!

  edit: biliyorsunuz bu başlıkları ve haberleri gören diğer özel okul patronları, "bakın doğa'da maaşlar ödenemiyor, siz çok şükür asgari ücretten hallice maaşınızı zamanında alıyorsunuz" diyerek böbürlenecekler...
1284 entry daha