1595 entry daha
 • --- spoiler ---

  şu filmi götünüzle mi izlediniz anlamıyorum cidden. adamlar hala geleceğe dönüş serisindeki gibi bir zaman yolcuğu/ kayması/ paradoksu olduğunu düşünüyorlar.

  abicim hadi çizgiroman okumadın, ki çizgiromanlarda multiverse olayı çok kullanılır, filmde de anlattılar geleceğe dönüşteki gibi zaman kaymaları ve paradokslar oluşturmayacağını.

  geçmişe gittiklerini sandıkları her an aslında o tarihe o ana kadar aynı şeyleri yaşamış başka bir gerçeklik. yani başka bir evren. çigiromanlarda earth-616 tony stark'ı ölünce başka bir evrenden (şu an hatırlamıyorum) başka bir tony stark getiriyorlar onsalught serisindeki toplu katliamdan sonra.

  şimdi filmde de aynı şekilde... aslında onlar farklı kişiler. captain kendisiyle dövüşmedi, ya da thor kendi annesiyle konuşmadı. sadece o ana kadar aynı şeyleri yaşamış başka bir gerçeklik versiyonuyla karşılaştı.

  taşları topladıktan sonra geriye götürmeleri de hiç bir şekilde boşluk yaratmaz çünkü alığı ana geri döner ve onu oraya koyar. böylece sorun kalmaz. ki bunu da ancient one - bruce banner diyaloğunda gayet de açıklıyorlar.

  şu filmleri gömecez diye götünüzle izliyosunuz, sonra rezil oluyosunuz.

  --- spoiler ---
966 entry daha

hesabın var mı? giriş yap