şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
388 entry daha
 • şimdiye kadar üstüme vazife olmadığı için yazmak istememiştim ama sanki babalarının oğlu gibi savunan tipleri görünce tepem attı. yazdığım bazı şeyler yazılmış olabilir, affola, bu girdiyi bir compilation olarak görebilirsiniz.

  1. kabul edildiği program actors' studio olamaz, zira actors' studio bir yüksek lisans programı ve henüz kendisi bir lise öğrencisi. bunu böyle söylemesinin sebebi ise, actors' studio programının bir prestiji olması, halbuki kabul edildiği programın bir olayı yok. öncelikle "ben özelim, ben eşsizim" imajı veriyor.
  2. pace üniversitesini new york'un en önemli üniversitesi gibi lanse ediyor. ufak bir google araştırmasıyla amerikanın 177. en iyi üniversitesi olduğunu bulabilirsiniz. he ben biliyordum o ayrı. bu da yukarıdaki tanıma giriyor.
  3. "kabul edilen tek türk benim", hay allah acaba neden? atıyorum ankara üniversitesi italyan dili ve edebiyatına da kabul edilen hiç mozambikli yok bu sene. demek ki çok özel bir okul. neyse efenim, bunu yaparak da milliyetçilere oynuyor.
  4. "kabul edilen 15 kızdan biriyim". daha çok kabul edilen 30 kişiden birisin ve 15 tanesi erkek, 15 tanesi kız. erkek kısmını katmadı zira feministlere oynamak istiyor.
  5. okul harçı 43bin dolar (sitede yazıyor), 3te 1 oranında burs aldığını iddia ediyor ama bağış sitesinde 45bin dolar hedefi var. dilci olduğumdan matematiğim kötü olabilir ama 43bin'in 3te 1inin 45bin etmediğine eminim.
  6. herkes yazdığından detaylı yazmayayım, bu kardeşimiz, tweet altında duyar kasanların ömründe gezeceğinden çok ülke gezmiş. e ağzınız kokuyor neden zengin bebesini deli gibi savunuyorsunuz?
  7. harvard, stanford, mit gibi üniversitelere kabul edilmediyseniz, amerikada bir okuldan kabul almak büyük bir olay değil. parayı gösteriyorsun ve ingilizcen de yeterliyse giriyorsun. bunun için hiçbir okul da sana destek çıkıp dev burslar vermez. ama yüksek lisans veya doktora yapacaksan iş değişir. hah işte o zaman deli para yağar ve internette dilenmene bile gerek kalmaz.

  son olarak kendi yorumum, bunu dikkate almamakta özgürsünüz,
  heyecanlı biri sahneye çıkamaz, zira heyecan insana farklı şeyler yaptırabilir. videodan anladığımız kadarıyla asude kardeşimiz ya iki cümleyi bir araya getirecek kadar zekaya sahip değil (düşük olasılık), ya da yüzlerce defa silip tekrar kaydedebileceği bir videoda deli heyecanlanmış. youtubedaki videosuna da baktım, ahım şahım bir yetenek veya doğuştan gelen üstün bir yetenek de göremedim.

  bilmiyorum neden birçok insan kızı savunmayı da geçtim pervasızca mantıklı argümanlar ortaya atanlara saldırıyorlar anlamış değilim. ileriki yıllar bize gösterir sevgili romalılar.
779 entry daha