şükela:  tümü | bugün soru sor
6 entry daha
  • dünyada 225 binden fazla bilgisayar sistemini felce uğratan virüstür.
    beyaz saray eski sözcülerinden jeanie mamo, gazetecilerin sorularına karşılık, "kod kırmızı olarak bilinen bilgisayar virüsünden gelebilecek etkileri en aza indirmek için gereken bütün önlemler alındı" yanıtını vermekle yetinmişti.
    "code red" virüsü, "hacked by chinese" mesajıyla birlikte bilgisayar sistemlerine girmesine karşılık, virüsün hangi ülkeden kaynaklandığının tespit edilemiyordu.. virüsün ana hedefi, mümkün olduğu kadar çok bilgisayarı etkisi altına alıp güçlenerek, bütün bu bilgisayarların, beyaz saray’ın numaralara dayalı internet adresine saldırmalarını sağlamak olarak tanımlanıyordu. gönderilen çok geniş bir veri ile bilgisayar sistemi çökertiliyordu.
    beyaz saray, durumu engellemek için, sitesini farklı numaralara dayalı bir adrese taşıdığını belirtti. federal soruşturma bürosu fbi da, virüse karşı özellikle hükümet kuruluşlarının dikkatli olması için uyarı yayınladı.
    bu virüse karşı en savunmasız software sistemlerinin microsoft windows nt 4.0 ve windows 2000 olduğu belirtildi. virüs, kişisel bilgisayarlardan çok, iş çevreleri ve hükümet kuruluşlarının internet sitelerini hedef alıyordu.
16 entry daha