şükela:  tümü | bugün
 • --- spoiler ---

  avrasya araştırma şirketinin sahibi kemal özkiraz, aydın 1. ağır ceza mahkemesi’nde fetö’den yargılanan erkan karaarslan’ın ifadesini yayınladı. erkan karaarslan, mahkemedeki ifadesinde özlem çerçioğlu ve ekrem imamoğlu’na fetö’cü suçlaması yaparsa tahliye edileceği pazarlığının yapıldığını ifade etti.
  --- spoiler ---

  link 1
  link 2
  link 3

  haber içeriği:

  avrasya araştırma’nın sahibi kemal özkiraz’ın sosyal medyada yaptığı paylaşımda, erkan karaarslan’a ifadesini yayınladı. buna göre karaarslan ifadesinde şunları söyledi: “14/03/2019 tarihinde avukat görüşü adı altında cezaevinde beni görüşmeye çıkarttılar, bu görüşmeye çıkartmadan önce psikoloğa götürdüler, bir baskı olup olmadığını sordular, bir baskı olmadığına dair beyanda bulundum, avukat görüşüne girdiğimde cezaevinde girmesi mümkün olmayan aydın ilinde gazetecilik yapan serkan seyhan isimli gazeteciyi gördüm, bu kişi avukat değildir. 14/03/2019 tarihli kendisinin bana yaptığı görüşmede başta özlem çerçioğlu ve ekrem imamoğlu hakkında chp başkanları hakkında beyanda bulunmam halinde o gün itibariyle tahliye olacağımı, bu duruşma dahil başka duruşmalarda da tahliye olacağımı, aksi takdirde hüküm giyeceğimi bana beyan etmiştir. bu görüşmenin ardından yargılanınamın belediye başkanları ile ilgisinin olmadığını söyledi. kendisine faks göndereceğimi belirttim.

  bazı bakanların kendisine ve ailesine chp aleyhinde beyanda bulunması için baskı yaptığını iddia eden sanık kararslan konuşmasına şöyle devam etti: “15/03/2019 tarihinde ankara cumhuriyet savcısı beni odasına davet etti. çektiğim faksın devlet kurumlarından çıkmasının mümkün olmadığını, istediğim kişi ile beni görüştürebileceğini söyledi. tutanaklara ismini geçmesini istemediğim bakanlar bana ve aileme ulaşarak belediye başkanları aleyhinde beyanlarda bulunmamı istediler. davalardan beraat etmemi ve tahliye olmamı da bu beyanlar ile ilişkili olacağını söylediler, bu süreç devam etmiştir, 18-19-20-27 martta cezaevine talebim olmaksızın gelenler olmuştur, bunlar ile ilgili ankara cumhuriyet başsavcılığı’na başvuru yaptım.”
21 entry daha