şükela:  tümü | bugün
  • bir ekşisözlük yazarının açmamı rica ettiği başlıktır. bu konuda kamuoyu oluşturulmasını ve seslerinin duyulmasını istemektedirler.

    "merhaba, biz dumankaya mozaik projesinden birikimlerimlerini yatırarak ve üzerine de kredi borcuna girerek ev alan yüzlerce kişiyiz. projemizdeki evlerin 2017 nisan'da teslim edilmesi gerekiyordu ve her birimiz devlet güvencesi ile noterden sözleşmeli olarak evlerimizi aldık. 2016 darbe girişiminden sonra dumankaya'ya kayyum atanmasından itibaren inşaatlarımız durduruldu. defalarca tmsf'den, kayyumdan çözümler bekledik bir türlü sonuç alamadık. en son geldiğimiz noktada geçen sene inşaatların ada karşılığında alman bir inşaat firmasına tamamlanması karşılığı sözleşme yapıldı. eurabau firmasıyla anlaşıldı. birkaç ay önce tekrar başlayan inşaatlar şu an eurabau'nun ödeme yapması için tuttuğu ern inşaat'ın ödemeleri yapmaması nedeniyle tekrar durduruldu.
    biz ise hala hem kira hem kredi ödemeye devam ediyoruz. tüm yolları denedik ancak tmsf'den de kayyumdan da alman firmadan da sonuç alamıyoruz."
5 entry daha