şükela:  tümü | bugün
19 entry daha
 • kaçtır erteliyordum, bayadır yazmıyordum ama sanırım zamanı geldi. en son eşime ve bana attığın tehdit mesajlarından sonra biraz karalamam gerekiyordu sanırım. seni affediyorum baba diye başlamayı çok isterim ama affetmiyorum. allahın her günü defalarca aklıma geliyorsun ve ben senden tekrar nefret ediyorum. kendi kendimeysem o anda yaptıklarından, eğer o sırada sokakta, parkta baba oğul gördüysem yapmadıklarından nefret ediyorum. yapamadıklarımızdan.

  hayatımda ilk ramazanda içkiyi seninle içmiştim. düzelteyim senin yüzünden içmiştim. senin sarhoş olunca yaptıklarından dolayı sürekli içki içmenden korkuyordum, hatta bu bende hastalık olmuştu. mesela okuldayım diyelim üniversitede yaşım 22-23. durduk yere öğleden sonra aklıma geliyordun acaba içiyor mudur olay çıkartır mı diye, arıyordum dayanamayıp nerdesin napıyosun diye , aradığımda da sesini analiz etmeye çalışıyordum kafan güzel mi diye, sesin azıcık boğuk ya da peltek gelirse 'aha bu yine içti başımıza iş alıcaz' deyip okulu asıp eve döndüğüm oldu. benim senin yüzünden sınava girmediğim oldu. hani öğlen 12de sarhoş olup sevmediğin komşunun arabasının lastiklerini patlatmıştın ya anahtarla, onun ertesi günü sınavım vardı sabah. korkudan gidememiştim komşuyla olay çıkartırsın diye. ya da kahveciyi sevmediğinden başka bir gün yine öğlen sarhoş olup adamın dükkanını kurşunlamıştın ya, hani ben o yaşımda mahallenin sevilen amcalarını toplayıp kahveciden senin adına özür dilemiştim o gün de gidemedim okula be baba. ramazanda içki içme mevzusu. arkadaşlarımla iftar yaparken aradın, zayıf noktam olduğunu bildiğinden 'izmitte mekandayım içiyorum kafam çok güzel' deyip kapattın ya telefonu, hani ben kafayı yedim hatırlıyor musun? hani o dönem psikoloğa gitmiştim babam sürekli içiyor sanıyorum, içmiyor olsa da içiyor sanıyorum işi gücü okulu bırakıyorum demiştim psikoloğa ve bunu da sana anlatmıştım halimi anla diye. ne kadar gerizekalıyım bak sana açığımı anlatıcam sen de bana destek olacaksın empati yapacaksın. empati ve sen. sen napmıştın hemen o hafta beni arayıp sırf ibneliğine, yavşaklığına izmitte mekanda sarhoşum demiştin. adres neresi? izmit, mekan. aradığımda açmadın. kaç mekan var izmitte belki 40. be amk çocuğu psikolojim bozuk demişim, yoldan geçene bıçak çekmişsin, kredi kartının amına koymuşsun, sana babalık yapmaktan gençliğim gitmiş psikolojim bozulmuş sen ise beni deniyorsun neden? senin peşinde geziyorum diye, seni mahçup ediyorum diye. o gün seni bulup sen içme diye şişenin geri kalanını içmiştim. sarhoş olmuştum ve iki sarhoş eve dönmüştük. shamelesstaki baba senden gururludur amk sen ramazan ayında baba oğul sarhoş gezmemizi belki de en iyi anımız olarak görüyorsun.
  seni düzeltiyorum diye hep kızdın bana, gece değirmenderedeki meyhaneleri gezip seni topladığım için hep arkadaşlarına rezil oldun, hep benden utandın. sevmedin. lisede kaçıncı sınıf olduğumu bilmezdin üniversitede hangi bölüm olduğumu. ama en kötü hep anneme davrandın, gerçi o da insan, sıyırmıştı seninle olan son dönemlerinde. içtiğindeki küfürlerin, içmediğindeki tavırların bıktırmıştı kadını. bir gün hiç unutmam meyhanede annemin arkadaşı konuşulmuş, kadın spor hocasıyla yatıyormuş diye dedikodu çıkmış meyhanede. sen de gece eve gelip 'senin o arkadaşın spor hocasına veriyormuş' diye saatlerce anneme bağırmıştın. saatlerce ve saatlerce. hala kulaklarımda 'arkadaşlarını iyi seç, evet. evet arkadaşlarını, spor hocasıyla yatıyor arkadaşların, sen karışma oğlum, bilsin diye söylüyorum, arkadaşını bilsin tanısın' saat en son 4tü o zaman 17 yaşındaydım lise sondaydım kualklarıma pamuk tıkayıp yatmıştım.

  her bayram senin yüzünden gerginlik olurdu. kimse seni sevmezdi annen bile, ama sen sanki ailenin sevimli çocuğu gibi davranırdın, herkese yılışırdın, karşı tavır gördüğünde de bunu bahane olarak kullanırdın, neye bahane? evet doğru bildiniz içmeye bahane. o gün içer içer o kişiye sabaha kadar mesaj atardın. küfür mesajları hakaretler tehditler. o insanlar da daha fazla olay çıkmasın diye kimi ararlardı? evet yine doğru tahmin beni ararlardı, 'oğlum baban bütün gece mesaj attı bize, bi konuş' diye. kardeşin bile bana derdi konuş diye, adam 50 yaşında ama neden bana diyor çünkü herkes senden nefret ediyor. kimse seninle işi olsun istemiyor. ne maça götürdün beni, ne balığa, ne araba kullanmayı öğrettin ne yüzmeyi. yıllar oldu sana siktiri çekeli, hayatımdan çıkartalı daha doğrusu çıkarmaya çalışalı ama çıkmıyorsun. bazen hala arkadaşlarını görüyorum etrafta baban napıyor diyorlar, bilmiyorlar görüşmediğimizi 'buralardadır ' diyorum. geçiştiriyorum. bazıları geliyor babana neden böyle davranıyorsun diyorlar, karışma diyorum, senin yaptıklarını anlatmadan duygu sömürüsü yapıp bana yolladığın 60 yaşındaki adamları bozuyorum, senin yüzünden onların kalbini kırıyorum.

  ben baba oldum baba, bir ara müslüm gürses gibi korktum babama benzerim diye baba olmasam mı diye düşündüm ama sonra şunu farkettim. baba olmazsam eğer baba kelimesini her duyduğumda aklıma sen geleceksin. 4 yıldır birisi baba kelimesini kullandığında aklıma sadece kendim geliyorum. ben bir babayım, iyi miyim kötü müyüm bilmem ama çocuğumdan para çalmadığım sürece senden iyi olurum heralde. (evet çaldı)

  her gün telefon bekliyorum baba, senden değil engellisin zaten telefonda, başka birinden, siz bu şahsın oğlu musunuz, eveleyip geveleyip babanız vefat etti de gelip alın diyen, üzüleceğimi sanacak olan, senin öldüğünü telefonda bana söylemesini benim için travma sanacak bir insanın aramasını bekliyorum. umarım sevinçten gülmem de o sırada morgda garip bir ortam yaşanmaz.

  dilediğin kadar mesaj at, dilediğin kadar arkadaşlarıma gidip benim hakkımda yalan söyle, dilediğin kadar beddua et, elbet bir gün öleceksin. ve öldüğünde de camilerden anons bile yapmayıp akrabalara haber bile vermeyip bir avuç insanla cenazeni kaldırıcam.dünya bir pislikten, yalancıdan, sarhoştan, profesyonel dolandırıcan daha kurtulacak. hoca hakkınızı helal ediyor musunuz diye sorduğunda haram etmeyeni de cümle alem siksin
3 entry daha