şükela:  tümü | bugün
8 entry daha
 • http://www.cumhuriyet.com.tr/…_bunlari_almiyor.html

  --- spoiler ---
  .....

  o cami fetö projesi mi?
  evet; kırgızistan fetö’nün orta asya’daki en güçlü olduğu ülke. evet; otelleriyle, restoranlarıyla ya da okullarıyla örgüt milyar dolarlık sermayeyi kontrol ediyor. evet; fetö kırgız elitlerinin çocuklarını da yetiştiriyor, kendi imamlarına bu ülkeden vatandaşlık da bağlıyor.
  bunların hepsi doğru.
  üstelik kırgızistan ile benzer bir olayı birkaç yıl önce de yaşamıştık. dışişleri bakanı mevlüt çavuşoğlu, kırgızistan’da fetö’nün darbe yapabileceğini söyleyince kırgızistan cumhurbaşkanı almazbek atambayev, “bu,absürd bir iddia. eğer kendileri bu kadarakıllıysa, o zaman neden kendi ülkelerindekidarbeyi zamanında fark edemediler” diye dalga geçmişti. ardından erdoğan’ın atambayev’in telefonlarına bile çıkmadığını duymuştuk.
  kırgız cumhurbaşkanı’na ya da imamlarına kızıyoruz. fetö’ye göz yummaları nedeniyle elbette ki eleştirmekte haklıyız. ama “bizi neden anlamıyorlar” diye oturup kendimizi de sorgulamamız gerekmiyor mu?
  bu arada...
  büyükelçi salonu terk ederken “biz burada 35 milyon dolara cami yaptıralım, siz bizi teröristlerle aynı masaya oturtacaksınız” dedi ya. kastettiği, cumhurbaşkanı’nın geçen yıl eylül ayında açtığı “bişkek cumhuriyet merkezimam serahsi cami.” 7 bin metrekarelik bir alanda, 37 metre kubbe yüksekliği, 4 minaresi, iç ve dış avlusuyla toplam 20 bin kişilik ibadet alanıyla çamlıca camii ile yarışıyor. türk diyaneti 2012 yılında, yani fetö’nün en güçlü olduğu dönemde caminin inşasına başlamış.
  fetö’nün orta asya’daki karargâhına bizim paramızla dev cami yapma fikrine umarım fetö karışmamıştır! umarım, camiye fethullah gülen’in süreklikendisini benzettiği imam serahsi’nin adının verilmesi de sadece bir tesadüftür ...
  ..
  --- spoiler ---
1 entry daha