şükela:  tümü | bugün
4 entry daha
 • "iddianamede çocuklara ilişkin hastaneden alınan raporlara da yer veriliyor. buna göre çocuklarda olay anlarının hemen ertesinde bir girişimde bulunulmadığı için darp izine rastlanılmamış. ancak çocuklara ağır psikiyatrik ilaçların yüksek dozda kullandırıldığı belirtiliyor. örneğin çocuklardan birine, yetişkinlerde şizofreni ataklarında kullanılan bir ilacın günde 4 doz verildiği kaydediliyor."

  bunu okurken bile insanın içi bir cız ediyor. burada barınan çocuklar zaten bakıma muhtaç, sevgiye aç yavrular. buradaki çocukları ne kadar iyi yetiştirirsek toplumsal olarak o kadar mutlu olacağımız çocuklar.
  ama ülkecek öyle bir duruma geldik ki, zengini fakiri, genci yaşlısı herkes mutsuz, herkes umutsuz.

  bu ruh halinden çıkmamız gerekirken, daha da dibe batıyoruz. kendimiz batmakla kalmayıp, herkesi de yanımıza alarak batmak için de elimizden geleni yapıyoruz.
  eğer bu nesli de kurtaramazsak, onların kendinden sonra gelen nesli kurtarmasını bekleyeceğiz ve nereden baksanız bu durum 50 seneye tekabül ediyor.
  türkiye cumhuriyeti için 50 sene büyük bir zaman dilimi olmayabilir, ancak sürekli olarak nesilleri böyle kaydedersek korkuyorum ki cumhuriyet ikinci 100 senesini göremeyecek.

  t: 4-12 yaş bakıma muhtaç çocuklar için devletin bakanlığına bağlı bir sevgi evinde meydana gelen hadise.
79 entry daha