şükela:  tümü | bugün
279 entry daha
 • temel oyun teknikleri işindeki en temel unsur reklamdır. reklam nedir? bir ürününüz var ise bunu kişiye fark ettirmeden ilgi oluşturmaktır.

  şöyle düşünün: bir ceket firmasısınız. insanlara yapışıp lütfen bu ceketi alın, çok kaliteli diyorsunuz. yalvarıyorsunuz. alıcı onun kaliteli olduğunu sizin söylediğinizle anlayabilir mi? diğer taraftaki firma ise reklam verip iş görüşmesine giden bir adama giydiriyor. mülakat yapan kişi "ne kadar prezantablsınız. bizim de böyle iş arkadaşlarına ihtiyacımız var" diyor ve görüşmede başarılı oluyor. reklam sloganı da şöyle birşey: "kaliteli bireyler kaliteli giyinir." kullanıcı bilinç atında "bu ceket kaliteli alırsak biz de başarılı oluruz" algısı oluşuyor.

  siz olsanız hangisini seçersiniz? ilk firmanın ceketleri daha kaliteli olsa da itici gelmez miydi?

  kadınları etkilerken de aynı yöntemi kullanmalısınız. kadına gidip doğrudan ilgi duyduğunuz söylemek, onu beğenmek, sosyal medyada köpek gibi takip etmek bir kadında arzu oluşturmaz. anca size sadaka vermesine sebep olur, yani sizin gösterdiğiniz ilgi hoşuna gider fakat ve arzu duymaz. en iyi ihtimal kendini iyi hissettiği için sizinle konuşur. ben prensip olarak eski kız ark. hiç birini sosyal medyada eklemedim ya da oradan etkilemeye çalışmıyorum.

  çabuk ulaşılan bedava sunulan şey önemsizdir. dolu bir bardağı dolduramazsınız. önce o bardak boşalmalıdır. yani "önce merak sonra arzu oluşur."

  kadının duyguları karışık olduğu için sizi arzulamasını sağlamalısınız. özellikleriniz davranışlarınızla sezdirilmeli ve hayranlık uyandırmalıdır. önce ipucu verirsiniz, ardından onun sormasını beklersiniz. örneğin çok tanınan bir iş adamı ya da sporcusunuz diyelim. kadına şöyle yaklaşmalısınız "ben de sporla profesyonel ilgileniyorum, çok severim." kadın sonrasında sormaya devam etmeli ve siz ise bilgileri yavaş yavaş vermeli en sonunda hayranlık oluşturmalısınız. en baştan şu anlamsız: "ben fransa'da x kulübünde tenisçiyim, bir ton madalyam var, herkes beni bilir." merakı oluşturan ya da sizin nasıl biri olduğunuzu anlatan kişi "siz" olmamalısınız. mümkünse başka arkadaşınız, hatta başka bir kadın sizi anlatmalıdır. bu çekim merkezi olmanıza sebep olur. sizin anlatıyor olmanız kendinize güvensizlik göstergesidir ve kadınların en iğrendiği erkek tipi kendine güvensiz, zarar görebilen, duygusal açıdan güçsüz, aç, her şeyi kabul eden, kadın tarafından betaize edilmeye açık karakterlerdir.

  saçma sapan açık olalım, eşit olalım gibi olaylara kapılır, baştan kartları açık oynar, arkadaş gibi yaklaşırsanız, o kadında hiç bir şey kalmayacaktır. arzusu ölü doğacaktır. iyi arkadaş olursunuz tabii eheh. kadınlar tersini söylese de onlarda da arzuyu oluşturan bu tip davranışlardır. eski ilişkilerini sorun. muhtemelen canlarını yakan dengesiz bir adam vardır. kadından her zaman 1 tık üstte olup, soru işareti yaratmalısınız. "bu adam acaba ne yapar?" düşüncesi oluşmalıdır. sakinliği kaybetmek, sinirlenmek, kadında baskı kurmaya çalışmak klasik olarak arzuyu öldürür. hele ki aşırı duygusallık, en büyük günahtır.

  kısaca kadın da merak uyandırmayan hiçbir konuyu ona açıklayıp ama bak ben böyleyim dememelisiniz. bu aynı zamanda kadının ilgisini de anlamanın bir yoludur. sizin hakkınızda bir şeyi merak ediyorsa size ilgi duyuyordur. bu arada kim olursanız olun her kadını etkilemeniz mümkün değil, hiç bir kadın için inat yapmayın. bir kadın size ilgi duyar ya da duymaz, sonrasında ise bu ilgi aşka dönüşür. sizin alanınız ilgi duyanlar olmalıdır.

  bu arada:
  (bkz: kadinlarda arzu yaratmanin yollari/@karanlikruya)
181 entry daha
hesabın var mı? giriş yap