şükela:  tümü | bugün
170 entry daha
 • öncelikle iki takımın kadrolarını ve eşleşmelerini yazayım.
  bobby dixon / shane larkin
  kostas sloukas / vasilije micic
  nikola kalinic / krunoslav simon
  nicola melli / adrien moerman
  jan vesely / bryant dunston

  erick green/ rodrigue beaubois
  marco guduric / james anderson
  ahmet düveroğlu / brock motum
  melih mahmutoğlu / doğuş balbay
  barış hersek / tibor pleisis

  fenerbahçe kadro olarak daha tecrübeli bir takım ancak kadroda önemli eksiklikleri var. özellikle bu tarz maçlarda 3 sayı gerisinde muazzam oynayan luigi datome büyük eksiklik. ayrıca bu sene önemli işler yapan joffrey lauvergne'in yokluğuda büyük sıkıntı olacak. vesely ve kalinic'in antremanlara çıktığı söyleniyor ama ne durumda oldukları net belli değil. tyler ennis zaten doğru düzgün oynamadı bile.

  efes ise bana göre bu sene muazzam bir kadro kurdu. shane larkin sezon sonuna doğru alev almış vaziyette. hem eurolig'e hem de lige damga vurdu. james anderson, micic, krunoslav simon, rodrigue beaubois gibi her an oyunu değiştirebilecek oyuncular var. pota altında brock motum, bryon dunston, tibor pleisis, adrien moerman gibi önemli oyuncular var. sertaç gibi gayretli bir tane daha uzunları var. yani eğer savunmalar sertleşir ve işler pota altına kalır ise anadolu efes çok avantajlı. ellerinde hem çok geniş rotasyan var hem de sert savunma için pota altına yığılma yapabilirler. shane larkin barcelona serisinde 20 sayı ortalaması ile oynadı. fenerbahçe'de ise 36 yaşında ki bobby dixon takımı taşımaya devam ediyor. zaten fenerbahçe bugün maçı kazanacak ise bobby dixon'ın çok iyi oynaması şart.

  anadolu efes'in bu maç için en uygun oynama tarzı uzunlarını kullanarak fenerbahçe savunmasını yıpratmak olmalı. ellerinde zaten ceza atışlarını değerlendirebilecek shane larkin, krunoslav simon gibi önemli oyuncular var. micic gibi top dağıtımını seven bir oyun kurucuya da sahipler. benchten gelen ve takıma dinamizm katan bir rodrigue beaubois gibi 6. adama sahipler. pota altı ise bana göre eurolig'in en geniş ve en kaliteli takımı. dunston pota çevresinde etkili iken moerman üç sayı çizgisinden de etkili olabiliyor. özellikle sadece vesely ve ahmet düveroğlu'na karşı oynayacak olmaları efes için çok büyük avantaj. pota altında fenerbahçe'yi ezebilirler.

  fenerbahçe'de en büyük farkı hoca yaratacak. yabancı hakemler eğer savunmaların sertliğine göz yumarlarsa bu efes için yine bir artı yaratır. fenerbahçe tarafında bu maçları oynamayı çok seven kalinic ve sloukas var. bu iki oyuncunun performansı fener'in kaderini belli edecek. dixon çok formda ama sanki bugün istediklerini yapamayacak ya da çok iyi oynayamayacak gibi düşünüyorum.

  yinede çok üst düzey bir maç olacak. özellikle hakemlerin yabancı olması kıran kırana bir maç yaşanmasına ve ota boka faul çalınmasına engel olacaktır. iyi olan kazansın.
642 entry daha