şükela:  tümü | bugün
233 entry daha
  • temponun belirleyici olacağı maç.

    çok kez değinilmiş ama tekrarlayalım: yüksek tempoda geçen, kısa hücum süreleri ve düşük faul sayısının hüküm sürdüğü her durumda efes bizi yedi bela siker. yenmez yani, siker. zaten dar bir rotasyonla oynayacağız, bir de en kilit adamlarımızdan datome yok. hücumda çoğu kez iso kullanıp bobby'nin eline bakacağız muhtemelen ama savunmada bobby ne yapar, bilemem. obra hocamın heybesinden çok tavşan çıkar; 5 kısalı oyunlar, tam saha baskılar vs görebiliriz. esasen tüm bilmece savunmamızda çözülüyor. o bilindik, yıldırıcı sert savunmamız geldiği vakit; micic de larkin de kafayı kaldıracak oyuncular değil. hele larkin sinirlenip, oyunu düelloya dökerse bayağı işimize gelir. ben olsam kalina'yı bunun üstüne salardım mesela, epey kontrolsüz bir tip.

    velhasıl kazanmamız için birden çok şeyin yolunda gitmesi gerekiyor. maalesef efes bu maçta favori. sert savunma+düşük tempo+düşük skor+guduric ve bobby'nin çok iyi şut atması+larkin'in devreden çıkması+vesely'nin 30 dk üstü oynaması ve en nihayetinde de efes'in sinirlenip düzenden çıkması lazım. bunun üstüne x factor kabilinden bir alev de gelse süper olur (egehan olacak bence bu, sadece hissiyat)

    neyse, yener yenilir önemli değil. daha önce de yazmıştım: bu takım tüm mümkünlerin kıyısında. bugün olmazsa yarın gerçek ederler onları; canları sağolsun.
579 entry daha