şükela:  tümü | bugün sorunsallar (8)
2602 entry daha
  • bahse konu havalimanından gidiş+dönüş toplam 6x2=12 kez uçtum şu ana kadar. özetle; teker değdikten ancak 40 - 50 dakika sonra havalimanından ayrılabiliyorsunuz maalesef. (not:bagajsız) bunun yaklaşık yarısı uçağın inip yanaşması, diğer yarısı da cobus+içerde yürüme şeklinde oluyor. hastası, yaşlısı, çocuklu ailesi için büyük sıkıntı. insanlar genelde küfür kıyamet. havalimanına ve havalimanından şehre ((bkz: şehre)^_^) ulaşım da dertli. 150 gidiş+150 dönüş=300 tl her seyahatte. ülke ekonomisine ciddi zarar. taksiler genelde boş dönüyorlar. (not: pahalı akaryakıt+beher geçişte ödenen yol ücreti) sabahları hep taksiyle gittim, ama 3 kez taksiyle döndüm. ortalama 20-30 dakika da taksi sırası bekledim. havaist kullansam onun da durakları uzak, zaten günübirlik seyahat ediyorum muhtemelen 04.30 veya daha erken kalkmışım sabah, gün boyunca da başka şehirde pertim çıkmış, 90+3 lerdeyim zor yani. kısacası teker değdikten 3 saat sonra evime varabiliyorum. giderken de 2,5 saat erken çıkıyorum uçuştan. (not: cip olmasa belki daha erken çıkmak zorunda kalabilirim) sonuç olarak; gidiş dönüş atatürk havalimanına göre:

    süre kaybı: 4,5 saat (3+2,5-1)
    ulaşım için mali kayıp: 230 tl (150+150-70)
    risk: açık açık yılın üçte biri aşırı rüzgarlı, beşte biri aşırı sisli olan ve yerli müteahhitlerin taahhüdü altında göl yataklarına tesis edilen pistleri dikkate alındığında harbiden mühendis olarak beni tedirgin edebilmekte.

    keşke yurtdışı transitleri buraya alıp, istanbulluları atatürkten ayırmasalardı. gerçekten perişanız reis, duy sesimizi. ben bu çileyi yılda 50-60 kez çekicem ve çekerim de ama inanın çok daha mağdurlar, çok daha kötü durumda olanlar var.
1687 entry daha