şükela:  tümü | bugün
 • sayın ekşi ahalisi. dikkatinizi çok önemli bir soruna çekmek istiyorum. maalesef ülkemizde bunlar asla gündem olmadığı için biz de habersiz kalıyoruz. bu kadar büyük bir sorun dibimizde yaşanırken belki de kasıtlı olarak seçimlerle, suriyelilerle vs. ilgileniyoruz ya da bu konulara yönlendiriliyoruz. sizden ricam atacağım videoyu izlemeniz ve bu başlığı gündemde tutmanız. biraz uzun olsa da emin olun izlediğinize değecek.

  konu özet olarak şu: yunanistan'ın 18 tane adamızı çalması ve yasalarca bizim olan sularımızı tahmin edeceğiniz bazı ülkelere satarak petrol/doğalgaz arıyor olmaları ve böylelikle de buradaki rezervlerle yeni bir dağıtım yolu oluşturmayı planlamaları. hem de türkiye'nin sularında türkiyesiz!

  bu sözlük küçük çaplı bir türkiye gibi. burada gündemde olan bir konu herkesin dikkatini çekiyor biliyorsunuz ki. tekrardan rica ediyorum, videoyu izleyip izlemeyenlere de ulaştıralım ve bu başlığı gündemde tutalım.

  ilgili link

  edit-1: videoyu izlemek için vakti olmayanlar twitter'da bu akşam başlatılan #doğuakdeniz etiketine bakarak bir fikir edinebilir. uğraştırmamak için link de atalım.

  edit-2: konuyla ilgili daha fazla ayrıntı için iki link daha ekliyorum.
  ilki twitter'dan bir flood.
  ikincisi de mete yarar'ın bu konuyla alakalı anlattıklarını içeren bir video.
  kaynaklar için @sinekikki adlı yazara teşekkürler.
351 entry daha