şükela:  tümü | bugün sorunsallar (8)
2681 entry daha
 • buradan antalya'ya gidip geldim:

  - otopark günlük 60 tl, ama 4 gün için gidip geldiğimden taksi parasına denk oluyordu, yani 200 küsür lira, aracımla gitmeyi tercih ettim. yolda 8,55 tl'den iki kere hgs kesildi, oradan da 17 tl girdi(gidiş- dönüş toplam 17).
  - otopark'tan asansörle gidiş'e geçtim. yurtdışı ve yurt içi gidiş yeri aynı bölümde. atatürk'de bunlar ayrıydı. atatürk'ün gidiş (departures) bölümü bu büyük denilen havalimanı ile neredeyse aynı idi. hatta atatürk'ün ki daha büyük olabilir.
  - ikinci güvenlik'ten geçtikten sonraki alan asıl büyük olan yer, alışveriş için yapılmış. fakat insanların dediği gibi 4000 adım falan atmadım, g kapısına hızlı bir şekilde eriştim.
  - uyuz olduğum nokta o kadar körüğe rağmen yine otobüsle uçağa taşındık.
  - yolda kaybedilen zaman olmasa atatürk'te geçirdiğim zamana yakın bir zamanda uçağım kalktı.

  şimdi gelelim dönüş yolculuğuna:

  - 17:50 antalya uçağım 18 30'da kalktı, başlangıcı bu saate alalım.
  - 19:18 de istanbul yeni havalimanına indi. (atatürk'ün üstünden pas geçtikten sonra 10 dk daha gitti alçalarak :) )
  - 19:31'de taksiyi tamamlayarak yanaştı. 13 dakika yol gittik.
  - yine uyuz oldum, körük yine yok, otobüse doluştuk, görevliye bu nasıl yeni liman, yine körük yok dedim, valla sorma dedi karşılıklı gülüştük.
  - bagaj a varmam 19:45i buldu, bagajın akması 19:57'yi buldu.
  - otopark'ta arabama varmam 20:12 yi buldu. yani havalimanını 41 dakika'da terkedebildim. (teker yere değdikten sonra 54 dk)

  atatürk havalimanında son zamanlarda sürekli yaşadığım havada tur atmaları yaşamadığım için aslında benzer bir çıkış zamanı yakaladım, yani havada kaybettiğim zamanın benzerini yerde kaybettim. rüzgarlı havalarda ne olur bilemem. yeni olan her şeyin güzel olduğu gibi bura da güzel, fakat ne kadar elzemdi, yurt içi için anlamlı bulmadım, kimse ankaraya izmire falan buradan gitmez ki ben antalya için bile araçlı gitmeyi düşünüyorum artık. acil otoban ve hızlı trenlerin iyileştirilmesi lazım.

  yurt dışı macerası yaşarsam bu havalimanından onu da ayrıca yazacağım.
1608 entry daha