şükela:  tümü | bugün
2071 entry daha
 • magic johnson istifa ederken gündeme gelen espn'in kendisi ve lakers hakkında hazırladığı sert eleştiriler ve şaşırtıcı anektodlar içeren makale bugün itibarı ile yayınlanmış. takım içinden kaynaklar ile desteklenen yazıda hem magic hem lebron james hem de rob pelinka için sıkıntılı bilgiler var. espn tabir caizse lakers'ın tüm ipliğini pazara çıkarmış.

  http://www.espn.com/…-failed-reboot-nba-crown-jewel

  yazıda en dikkat çeken noktalar:

  - magic johnson ve rob pelinka'nın getirildikleri görev için yeterli tecrübeye sahip olmadıklarına dair örnekler;
  - magic johnson'ın medyaya yansıyan neşe dolu ve güler yüzlü kişiliğinin tam aksine, altında çalışanları korkutan ve gereksiz tehditlerde bulunanan bir yönetici olduğu; iki lakers çalışanının magic'in kendilerine olan tutumu yüzünden panik atak sorunları yaşadıkları örneklendiriliyor. bunlardan biri takımda 20 sene çalışmış olmasına rağmen magic yüzünden işinden ayrılıyor.
  - lebron james'in menajeri rich paul'e lakers yönetimi tarafından tanınan serbesti: verilen örneklerden biri paul'ün daha lebron lakers ile anlaşmadan önce, lakers antremanlarını izleyip luke walton'ın lebron'a "layık" bir koç olup olmadığını değerlendirmesi. bir diğeri paul'ün sık sık takımla beraber takım uçağı ile seyahat etmesi. bütün bu durumların lakers'ın klutch sports müşterisi olmayan oyuncularında yarattığı huzursuzluktan bahsediliyor.
  - lebron ve klutch sports'un daha ilk günden koç luke walton'ı kovdurmak istediği anlatılıyor. en bomba ve daha önceden duymadığım bir anektoda göre, kasım 2018'de nba commissioneradam silver ve lebron'un iş ortağı maverick carter bir öğle yemeği yiyorlar (bu da enteresan aslında zira silver takım sahiplerinin temsilcisi, nba oyuncularının değil. carter ile neden bir araya gelmiş olabilirler bilemiyorum). bu kadarı bile ilginçken, nasılsa yan masalardan birinde oturmakta olan rich paul, silver'a yaklaşıp luke walton'ı şikayet etmeye başlıyor. en nihayetinde walton'ın lakers koçu olmaması gerektiğini söylüyor. silver "peki kim olmalı?" diyince de tyronn lue ismini dile getiriyor.
  - rob pelinka'nın sürekli olarak yalan söylediği ve uydurma hikayeler anlattığı örneklendiriliyor. bu da pelinka hakkında tüm nba'de dolaşan "güvenilmez" sıfatı ile uyumlu duruyor.

  bakalım bu yazının yankıları ve lakers'ın kritik transfer dönemine etkileri nasıl olacak?
1104 entry daha