şükela:  tümü | bugün
116 entry daha
 • bu amk oğlu ve dahil olduğu nesil yüzünden y ve z kuşaklarının anası skildi.

  itoğlu itler 40 yaşında emekli olup bir ev, belki bir ev ve bir yazlık aldılar. bizim nesilin ise kıdem tazminatı alması bile şüpheli.

  orta sınıf gibi orta sınıf hayatı yaşadılar. rakı da içtiler tatile de gittiler gazinoya da gittiler. bizim nesil bira içmek için kimyager oldu.

  korkak ve pısırık oldukları için "nasıl olsa asker var" diyerek siyasi sahayı köyden kente göçen çomarların gürültü ve kabalığına bıraktılar.

  yani yediler içtiler sıçtılar faturayı bize kastılar, ödemekten hayatımız skildi köleden hallice şartlarda 3 kuruşa vasıfsız torpilli çomarlara iş gücü olduk.

  amk kadayıfları hala dünyayı kendi dönemlerindeki gibi sanıyorlar. bizim çalışma şartlarımızdan haberleri yok. elden maaş almak nedir biliyor mu bir tanesi acaba? ya da aldığın maaştan 400 lira elden geri vermişler midir.

  koalisyon dönemi hükümetleri oy uğruna bunları şımartıp bizim geleceğimizden çalıp vermişler, üstüne bir de 17 sene akp geçmiş üstümüzden hala beylere yaranamıyoruz. sizin tarikatınızı skerim yaşlılar akıllı olun. kabahatinizle köşenizde oturun belanızı sktirtmeyin.
158 entry daha