şükela:  tümü | bugün
5137 entry daha
  • maalesef kendisi sabri sarıoğlu sendromundan nasibini alıyor. dış görünüş, tavır, basit hatalar vs. ötürü erken dönemde olumsuz bir intiba oluştuğunda, bunu tersine çevirmek, saygı görmek gerçekten çok zor. doğrulama yanılgısı (confirmation bias) devreye girdiğinde, taraftardaki intibayla çelişen olumlu hareketler maalesef karşılık bulamıyor.

    sabri'ye de erken dönemde bıraktığı intiba sebebiyle futbolu bırakana kadar hep burun kıvrıldı, ortalamanın üzerinde performans göstermesine rağmen taraftar hiçbir zaman onu ciddiye almadı. sadece 1-2 maçın kahramanı olduğunda alkışlandı, onlar da çabuk unutuldu. pozisyonu gereği her maçın kahramanı olamayacağı için, görevini başarıyla yerine getirdiği onlarca maçta bile ezber sözlerle yerin dibine sokuldu.

    ozan ise alanyaspor'a gönderilmesi sonrasında işini ciddiye alıp tekrar form kazanmış görünüyor. binlerce kişinin haklı veya haksız eleştirilerine maruz kalıp gözden düştükten sonra batuhan karadeniz veya onlarcası gibi kendini yokuş aşağı bırakabilirdi, ancak tekrar form tutması ve milli takıma kadar gelmesi bence çok değerli.

    11 haziran 2019 izlanda türkiye maçı'nda özellikle ikinci yarıda gayet iyi oynadı. ikili mücadelelerde ayakta kaldı, defansa yardıma geldi, top çaldı, aldığı topları gayet de iyi değerlendirdi. ancak birçok kişinin gözünde "yeteneksiz, bulunduğu yeri hak etmiyor, göbekli" intibası olduğu için olumlu hareketlerini gören kişi sayısı çok az.

    umarım kendisi alanyaspor'la birlikte yakaladığı form yükselişini istikrarlı bir şekilde devam ettirir. ancak böyle olumsuz intibayı kırabilir ve çoğu kişinin saygısını kazanabilir.
753 entry daha