şükela:  tümü | bugün
5 entry daha
 • anlamadan dinlemeden ahkam kesme ekibinin hemen işbaşı yapmasına neden olan kazadır. ulan belki motosiklet sürücüsü kusurludur kazada, kazaya kendisi sebep olmuştur??hemen kadının dikkatsizliği ot bok püsür, kaza hakkında zerre bilgi sahibi değilsiniz ama yorum, itham, linç gırla gidiyor. bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olunmaz demiş zamanında üstat ama, bizim ata sporumuz bu faaliyet.

  belki de motosiklet sürücüsünün tam kusuru ile gerçekleşmiştir kaza da, kadın da o panikle yok yere hapse gireceğini falan düşünüyordur? olamaz mı? ılla hayatını kaybeden motosiklet sürücüsü diye hatalı tarafın otomobil sürücüsü mü olması lazım?

  edit: akıl izan sahibi suserlardan çokça mantıklı mesaj geldi. ama bir de "sen mal mısın, aptal mısın, kazada bir adam ölmüş adam!!kazayı yapan da trafikte saatli bomba gibi dolaşan bir kadın sürücü!!!11birbir" kafasındaki hakaret mesajları da azimsanacak sayıda değil. daha katedecek çoook mesafemiz, yazacak da sayfalar dolusu izahat var ama, nefes tüketmeye değmeyecek sanırım.

  trafik kazasında yakınını kaybetmiş biri olarak, ölen kişiye allah'tan rahmet diliyorum, çok üzücü bir durum gerçekten.

  ama varlığını hissettiren önemli bir grup, kazanın nasıl gerçekleşmiş olduğuna, kimin suçlu kimin masum olduğuna göre değil de, sadece vefat edenin erkek, otomobili kullananın kadın olmasina bakılarak cezalandırılmasını istiyor, bekliyor.

  tatmin edilmesi gereken adalet duygusunun bizatihi kendisinde bir araz, sorun, adaletsizlik var. meselenin kendisi tam da burada aslında.
111 entry daha