şükela:  tümü | bugün
125 entry daha
 • ekrem imamoğlu'nun en önemli özelliklerinden biri çok düzgün konuşması.
  moderatör ve yayın kuralları ekrem imamoğlu'nun bu özelliğinin öne çıkmasını engelledi. 3 dakikalık süreler, 10 saniye için matematik... ancak bu kısıtlama binali'nin demagoji yapıp konuları çarpıtmasını da engelledi. bu açıdan faydalıydı.

  sanıyorum ekrem imamoğlu özellikle laf sokmaktan kaçındı. anladığım kadarıyla bu üslup adamın politikası. riskli hiç bir şey söylememeye çalıştı. çünkü zaten önde. oy dengelerini değiştirmeye pek ihtiyacı yok. olsaydı çok kısa şekilde beka meselesinden kürdistan'a nasıl geldiniz diye sorabilirdi, sormadı. bunu yapamadığı için değil yapmayı tercih etmediği için yapmadı. tabi başka, daha güzel goller de atabilirdi. sözlükte bol bol yazılmış bu goller. tekrara gerek yok.

  fakat yine de gol attı. mesela şu vakıflar meselesinde devletin yapması gereken şeyleri niye vakıflar yapacakmış vurgusu süperdi.

  bence bir gol daha attı. seçimlerde ne hak yerim ne de hakkımı yediririm demişti. bunu fiilen yayına da yansıttı. rakibinin 1 saniyesini yemedi. ama kendi 1 saniyesini de yedirmedi. bu sözle eylemin birbirini doğrulamasıdır.

  bence "yok" çok yapmacıktı. binali o yok'a kendi inanmadı. resmen vücut dili ağzından çıkan sözü reddetti.

  yani bu buluşmadan istediğini alan ekrem imamoğlu'ydu.
  bir ilk kez akp prensiplerini bozdu ve ekrem imamoğlu'nun kuralıyla oynadı, yayına çıktı. bundan sonraki seçimlerde bu iş liyakatlı aday, liyakatsız aday farkını ortaya çıkaracaktır.
  ikinci olarak ekrem imamoğlu dengelerden memnundu. sakin ve emin ilerledi. açık vermedi. dengeleri değiştirecek konuşmalar olmadı.
213 entry daha