şükela:  tümü | bugün
  • the beaty and the beast'in the beast'ine ve de hipertrikozun tanısına ilham kaynağı olmuş rönesans insanı.

    ispanya'nın tenerife adasında 1537 yılında doğduğunda vücudu kıldan geçilmeyen bebek gonsalvus 16. yy insanının meraklı ve korkulu bakışlarına maruz kalmıştır. sanki şeytanın bir marifetidir. hatta ailesine göre şeytani bir hastalığa sahiptir.

    10 yaşına geldiğinde ailesi onu fransız korsanlarına satmıştır. korsanlar ona orman adamı*ismini verip fransa kralı 2. henri'ye sundular. kral çocuğun fransızcayı hızla söktüğünü ve tüm olağandışılığına rağmen gayet zeki biri olduğunu farkeder. ona iyi bir eğitim aldırır. kral öldükten sonra karısı catherine de medici onu himayesi altına alır.

    çocuğu olan dul bir kadın olmasına rağmen, ki o çağda dul kadın büyük problemdir, catherine adında güzel bir kadınla evlendi.

    petrus ve catherine'ın dört çocukları oldu. bunlardan dördü genetik açıdan babalarına çekmişti. petrus hayatı boyunca onu insan olarak görmeyen yığınları sineye çekti. yaşadığı tüm çirkinliklere inat; güzel bir koruyucu anne-babaya, güzel bir kadına, güzel çocuklara sahipti. en önemlisi de 81 yaşında öldüğünde bazen acı, bazen tatlı da olsa geride güzel bir hayatın anılarını bırakmıştı. her şeye rağmen hayat yaşamaya değecek güzellikteydi...
1 entry daha

hesabın var mı? giriş yap