şükela:  tümü | bugün
502 entry daha
 • türkiyenin herhalde hawai miami karışımı yeridir.
  sahilden içmelere doğru o up uzun plajda yürüyün ne demek istediğimi anlarsınız.belediyesine hayran kaldım gerçekten çalışan bir belediyeymiş diğer turistik yerlere nazaran.
  özellikle bisiklet kiralama sistemini ve bisiklet yollarını çok beğendiğim marmaris zaten bisiklet için çok uygun bir yer ama bunu çok iyi değerlendirmişler.

  kuşadasıyla kıyasladığımdan herhalde 2-3 kuşadası eder büyüklükte.
  bodrum ile kıyasladığımda bodrum çok kopuk bir yer yalıkavak türkbükü gümüşlük turgutreis gümbet bodrum merkez filan derken ordan oraya geçmekle ciğer soluyor.
  bodrum merkez biraz benziyor ama oda buraya nazaran baya küçük.
  çeşmeye hiç girmiyorum çeşme merkez ve çeşme marinayı hiç klasmana bile dahil olamaz.alaçatı kadar balon bir yer görmedim zaten tamamen avam kesim için vasat bir yer.
  fethiye yok hükmünde
  antalya alanya ise tamamen otel konsepti olduğundan bence burası çok daha ideal.

  apayrıca barlar sokaklarının hepsini bugüne kadar gezdim bodrumdan tut gümbete ordan kuşadasına en sağlam ve en büyük barlar sokağı marmarisde çok ilginç ortamlar dönüyor.

  marmaris belediyesi hakkındaki notlarımda şöyle:
  belediyesi gerçekten muazzam çalışmış çalışıyor.19 mayıs meydanı ve o su gösterisi alanı müzikle beraber yeri konumuyla herşeyiyle müthiş olmuş alkışı hak ediyor.caddedeki sokaklardaki ışıklardan (özellikle ana caddedeki mavili ışıklar gerçekten ilçeye müthiş bir ayrıntı katmış) başla sokakların kaldırımların nizami ve temizliği olsun trafik düzeni insan düzeni esnaf düzeni olsun herşeyi ince elinmiş sık dokunmuş.çöp kutularının yanında bile küllük yapmışlar çok ince dokunuşlar böyle güzelleştiriyor.heykeller olsun derelerin porsuğumsu yapıları güzel durmaları herşeyiyle tam not verdim.özellikle bisiklet yollarına sistemine bittim helal olsun dedim her yerine bisikletle ulaşım kusursuz içmelere kadar bile gidebiliyorsunuz.umarım üstüne kat kat koyarak gidebilirler ki ben ege ve akdeniz sahillerini defalarca gezmiş biri olarak şuan bir numarama koydum dahada iyi olması içten bile değil.bir önceki belediye başkanımı yaptı bilmiyorum o yaptıysa neden gönderdiler o da soru işareti ama gayet başarılı buldum.kuşadası ve bodrum belediyelerinden kat kat daha iyi olduğu anında belli oluyor.

  buranın planlaması ve düzeni gerçekten takdiri hak ediyor.türkiyenin bir numaralı tatil yeri olmayı hak ediyor ve etmiş.
159 entry daha