şükela:  tümü | bugün
4 entry daha
 • 4 gün boyunca katılacağım etkinlik, beklentim çok yüksek değildi tamam. amma velakin şu anki durum da ortada. giriş çıkışların zorluğu, ses sisteminin zayıflığı, oturma alanlarının azlığı, alkolün yetersizliği, etrafın kirliliği, tuvaletlerin yetersizliği... yalnız tuvaletler temiz tutulmaya çalışılıyor, ona lafım yok.

  festivalin özeti: bir arkadaşım 21.00'da geldi, 1 saat tuvalet kuyruğunda bekledikten sonra, yarım saat para yükleme kuyruğunda bekledi, yarım saat de bira kuyruğunda bekleyip elinde sıcak birası ile 2 saat sonra 23.00'da küfrede küfrede geldi.

  urla esnafı karnavalı düzenleyenlerden daha iyi çalışmış, buz dolaplarına biraları doldurmuş, anne baba, dede nine demeden hep beraber kasaya geçmiş, kimseyi bekletmeden hızla ve aktif bir biçimde satışlarına yok demeden devam ediyor.

  hele muhtarlık takdire şayan bir teknoloji ile biletleri basıyor.
  - whatsup ını aç. şimdi biletinin ekran görüntüsünü al. bu görüntüyü bir arkadaşına yolla. şimdi whatsup web i aç, barkodu okut bilgisayara. al sana çıktın.
  gözlerim yaşardı yeminle.

  bitmedi, bim' e ne demeli? 22.00 da kapanması gerekirken kapanış saatini 23.30'a çekti ya lan.

  durumu en iyi şekilde değerlendiren esnafıma sevgilerimi iletiyorum. bu organizasyonu düzenleyenlere de diyecek bir şey bulamıyorum. yahu ilk festivaliniz, neden ve nasıl böyle bir organizasyona imza atarsınız da adınızı lekelersiniz? neyse ki sanatçılar iyi de ordan yırttınız hadi..

  edit: ikinci gün ve sonrası bira kuyruğu problemini her çalışana çip okuyucu vererek, soğutma problemini de dışarıdan birayı soğutup getirerek çözdüler. biramı da rahatça aldıktan sonra ses sistemi hariç o kalabalığı iyi kaldıran bir karnavaldı. çöpleri ellerinde geldiğince temizliyorlardı, sağlık ekipleri iyiydi, giriş çıkış için iki kapı daha eklense iyi olurdu. ama olursa seneye yine gideceğim.
11 entry daha