şükela:  tümü | bugün
5 entry daha
 • bundan 36 yıl önce henüz 15 yaşındayken 22 haziran 1983'te roma'nın merkezindeki s. apollinare bazilikası'nda aldığı flüt dersinin ardından babasının çalıştığı vatikan sınırları içindeki evlerine dönerken kayboldu ve bir daha kendisinden haber alınamadı.

  hakkında ortaya atılan pek çok spekülasyon var. bunlardan biri de ağca ile ilgili. o tarihte mehmet ali ağca, olayın gerçekleştiği yerden yaklaşık 15 km uzaklıkta bulunan rebibbia hapishanesinde yatmakta. ama her işe maydonoz olduğu gibi taa hapishaneden bu olaya da burnunu soktu ve rai televizyonuna kızın bulgar ülkücüler tarafından kaçırıldığını sağ olduğunu falan söyledi. 30 yıl hapiste yatan ağca'nın tahliyesinin üzerinden 10 yıl geçti ama orlandi halen yok.

  ikinci bir spekülasyon da 1970'lerin ünlü romalı mafya grubu banda della magliana tarafından kaçırılmış olabilecegiydi. grubun 1990'da ölen liderinin (enrico de pedis) mezarı 2012'de açılıp bakıldı ama yine bir iz bulunamadı.

  üçüncü spekülasyon ise vatikan'daki seks partilerinde kullanılmak üzere kaçırıldığı ve sonra da öldürülüp atıldığı yönündeydi. bunu söyleyen kişi italyan rahip gabriele amorth bir üfürükçü, yani exorcist. üfürmüş olma ihtimali yüksek.

  geçen yıl ekim ayında villa borghese yakınlarındaki vatikan`ın italya büyükelçiliği binasında yapılan tadilat sırasında kemikler bulununca "aha da orlandi" bulundu diye millet ayağa kalktı ama dna analizi sonrası kemiklerin milattan önce ölen bir romaliya ait olduğu ortaya çıktı.

  son olarak dün çıkan bir habere göre vatikanın hemen yanıbaşında bulunan campo santo teutonico adlı küçücük bir mezarlıktaki iki mezar açılarak dna analizi yapılacakmış. gerekçe de aileye ulaşan bir ihbar notunda mezarlıkta bulunan meleğin işaret ettiği yere bakın yazmasıymış.

  nasıl oluyor bilmiyorum ama roma`ya ilişkin her şey bir şekilde gizemli oluyor. hele bir de işin içine vatikan, kilise, mafya, rahipler, sen gelme ulan ağca, mezarlık, cinayet falan girince gizem ve merak giderek coştukça coşuyor. neyse durun belki de yeni açılacak mezarlardan çıkacak kızın kemikleri.

  11 temmuz eklemesi: vatikan'in hemen yaninda bulunan mezarliktaki iki mezar acildi ve tahmin edin bakalim ne oldu? iki mezar da bos cikti bu ise mevcut gizemli havaya bambaska bir boyut katti. yani birakin emanuela'yi kimse gomulmemis bu mezarlara. zaten kizin abisi soyle demis: herseyi bekliyorduk, beklemedigimiz tek sey mezarlarin bos cikmasiydi!
1 entry daha

hesabın var mı? giriş yap